Karneval v Benátkách očima účastníka zájezdu: Vůbec se nám nechtělo domů!

Karneval v Benátkách očima účastníka zájezdu: Vůbec se nám nechtělo domů!

Autor: Jitka Bajtková, Radynacestu.cz | Vydáno: 23. 2. 2015

   

Máme za sebou jeden z největších karnevalů světa - slavný karneval masek v Benátkách. Přeneste se s námi do "plovoucího města" a připomeňte si atmosféru úžasné podívané očima jednoho z účastníků zájezdu s Radynacestu.cz. Pan Lubomír Hojgr nám poslal nádherné fotografie a krátké povídání. Za ohlas děkujeme a věříme, že po jeho přečtení s námi příště pojedete i vy!

Ráno na Ponte delli AccademiaRáno na Ponte delli AccademiaFoto: Lubomír Hojgr

Karneval, jehož návštěvnost jde každoročně do miliónů, jsme ani letos nemohli vynechat. Deset dní před popeleční středou jsem natěšené klienty dovezli do Benátek, ukázali jim historické centrum města a pak už jen nasávali tajemnou atmosféru festivalu. Jak na rej vzpomínají? Tady jsou fotografie a slova pana Lubomíra Hojgra, jednoho z našich spokojených klientů, která mluví za vše. Děkujeme!

Dovolte, abych několika poznámkami okomentoval zájezd Karneval v Benátkách a přiložené fotografie.

Při ranní procházce úzkými uličkami Benátek s průvodcem jsme se seznámili s některými památkami. A už od rána se po ulicích trousily masky, které ochotně pózovaly fotografům.

Stánek s maskami, stačí si jen vybratStánek s maskami, stačí si jen vybratFoto: Lubomír Hojgr

V uličkách a náměstích bylo možné potkat jak místní obyvatele v maskách a výpravných kostýmech, tak i turisty v maskách, které bylo možné koupit na každém kroku.

Caffé Florian Piazza San MarcoCaffé Florian Piazza San MarcoFoto: Lubomír Hojgr

Množství lidí na ulicích a náměstích určitě k atmosféře karnevalu patří a je třeba s nimi počítat. I tak se v menších uličkách dalo i v podvečer najít místo na zahrádce restaurace a posedět třeba i ve společnosti odpočívajících masek.

Piazza San Marco z Campanille, zatím je tu docela prázdnoPiazza San Marco z Campanille, zatím je tu docela prázdnoFoto: Lubomír Hojgr

Rej a ruch na ulicích a náměstí San Marco neustával ani večer a i když jsme byli unaveni po celém dni na nohou, domů se nám vůbec nechtělo.

Ani v době našeho odjezdu se domů nikomu nechtěloAni v době našeho odjezdu se domů nikomu nechtěloFoto: Lubomír Hojgr

Zájezd na karneval do Benátek se opravdu vydařil. Všechno proběhlo podle plánu. Uvítali bychom, kdyby byl zájezd na dva dny a bylo by možné si více užít karnevalový večer...

   

předchozí článek následující článek

Komentáře (0)

Seřadit komentáře: od nejstaršího / od nejnovějšího

Vložte nový komentář