Novinka pro podzim 2014: Nákupy a relax v tureckých lázních

Novinka pro podzim 2014: Nákupy a relax v tureckých lázních

Autor: Jitka Bajtková, Radynacestu.cz | Vydáno: 5. 8. 2014

   

Do světoznámé metropole Istanbul s námi můžete už delší dobu cestovat z Vídně, ale pro vaše pohodlí jsme aktuálně zajistili zájezd i s odlety z Prahy. A jelikož jsme chtěli tuto nabídku ještě vylepšit, dovolili jsme si pro vás přichystat nový fakultativní výlet po asijské části města zakončený jedinečnou návštěvou tureckých lázní!

Turecké lázněTurecké lázněFoto: Věra Stará

Navštívit turecké lázně, zvané hamam, bývá velkým zážitkem pro každého. Zapůsobí na vás hned při vstupu dechberoucí atmosféra mramorových prostor. Jedinečný proces pak zahrnuje návštěvu studené i horké místnosti, důkladnou péči tellaka včetně koupele, pílingu a masáže. Takto důkladnou očistu a relaxaci ocení zajisté vaše tělo i duše.

Aby však lázeňský odpočinek byl opravdu zasloužený, projdete se prvně s našimi průvodci nejen po nejvyhlášenějších památkách jako Hagia Sophia, Modrá mešita a jiných, ale také se podíváte do oblíbených tureckých bazarů. Nejznámějším je velký bazar „Kapali Carsi“ v centru města s více než 3000 obchodních stánků. Nakupování možná více ocení ženy, ale typické smlouvání s tureckými obchodníky o nižší ceně je častěji mužská záležitost. Každý si tak přijde na své i díky rozmanitosti nabídky.

Začínáte mít hezký pocit, že se z Istanbulu vrátíte nejen obohaceni novými zážitky z navštívených památek s průvodcem, ale také nakoupíte spoustu dárků, suvenýrů a navíc se vrátíte hezky odpočatí? Nehcte nás splnit vám tenhle malý turecký sen a pojeďtě do Istanbulu s námi!

Turecké lázněTurecké lázněFoto: Věra Stará

 

 

   

předchozí článek následující článek

Komentáře (0)

Seřadit komentáře: od nejstaršího / od nejnovějšího

Vložte nový komentář