Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

NOVINKA: Za legendárními Brouky, fotbalem i uměním do Liverpoolu!

Autor: Jitka Bajtková, Radynacestu.cz | Vydáno: 20. 3. 2017

Londýn jste už viděli a Stonehenge vás neláká? Cuká to s vámi, když slyšíte melodii skladeb Yesterday, Hey Jude nebo Help!? Pusťte si Johna, Paula, George a Ringa do bytu a začněte balit! Vyrážíme za hvězdami hitparád šedesátých a sedmdesátých let. Dopřejte si seznámení s městem, které dalo světu legednu zvanou Beatles, ale i fotbalový klub Liverpool nebo výborné skopové.

"To město mě doslova zasáhlo. Puby, úzké, uličky, odevšud zní Beatles, ale to, co vás chytne za srdce nejvíc, je ta úžasná atmosféra." Přesně takhle mluví o Liverpoolu naše specialistka Barbora Příhodová, která pro vás zájezdy připravuje. 

Sochy skupiny BeatlesSochy skupiny Beatles

Severozápadní anglické město je dnes domovem mnoha umlěců a jejich díla můžete vidět doslova na každé ulici. Krom současných tvůrců je tu ale prostor i pro ty starší. Místní muzea jsou plná exponátů světových umělců a leckterá mapují i historii města. "Svým tématem je bezesporu nejzajímavější muzeum otroctví," upozorňuje Michaela Smékalová, expertka na Anglii v Radynacestu.cz. 

Museum of LiverpoolMuseum of Liverpool

Obsáhle informuje o historii také galerie The Beatles Story v Albertových docích. Je to ale historie jediné kapely, která se ovšem stala legendou. Psát se začala právě v Liverpoolu, a tak dnes můžete vidět stopy Brouků doslova po celém městě. Liverpool to ale není jen příběh čtyř mladíků, svůj sen si tady splnilo mnoho fotbalových nadějí, včetně několika českých hráčů, kteří měli možnost si zahrát v Liverpool FC.

Liverpoolský přístavLiverpoolský přístav

Pravidelně je město na řece Mersey hostitelem hudebních a filmových festivalů a oblíbil si jej i nejden gurmán. Místní specialitou je totiž dušené skopové či hovězí ve vlastní šťávě, které se podává v misce spolu s vařenou mrkví, bramborami a cibulí. Ochutnejte!

Bára pak přidává ještě jeden tip: "Stavte se do Lennons Baru, kde se střídají umělci hrající naživo. Zpívají své verze písniček od Beatles a má to sílu. Popijete, zatancujete, zkrátka se dobře pobavíte."

A proč ještě byste se do Liverpoolu měli vydat? Známe nejméně 10 důvodů, proč to udělat a hned několik možností, jak to udělat. Tady je přehled aktuálních zájezdů: www.radynacestu.cz/anglie/liverpool/. Zaleťte si pro nezapomenutelné zážitky…


předchozí článek následující článek