Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Vladimír Šmehlík

Je nejvyšší čas poznat místa, která máte za humny.

Upřímně se přiznám, že nijak zvlášť neholduji exotice.  Mám to rád doma v Evropě. Možná si řeknete, že jsem moc zhýčkaný a já rozhodně nebudu protestovat. Líbí se mi atmosféra evropských měst. Vůně kaváren, sály galerií, ticho a chlad chrámů, barvy a povyk na tržištích a především pocit blízkosti a domácího prostředí.

Mám rád komorní atmosféru i pompézní baroko Olomouce, šachty, rezavé trubky i hravou secesi Ostravy, vůni kávy a trhů, eleganci slezské Vratislavi i majestátní Krakov s jeho bohatou historií i ošuntělými uličkami. Střední Evropa si z každého směru vzala něco a ze všech vlivů dokázala vytvořit naprosto svébytný ráz svých měst a to mě osobně baví nejvíc, ten pocit, že jste blízko. Vídeň, Krakov, Vratislav, Drážďany, Praha, ale také Bratislava, Brno, Olomouc, Ostrava - všechna tato města mají mnoho společného.  Pivo? Knedlíky? Valčík a polku? Kavárny? Mají v sobě kus evropského dědictví a kultury! Jsem rád Středoevropanem.

A co vy? Už jste ochutnali bigos nebo žurek? Zvládnete řízek velký jako kolo od vozu? Je nejvyšší čas poznat místa, která máme za humny.

Napište nám. Ozveme se.

Cestujte chytře - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.