3-2-1… Start! Olympijské hry 2024 znovu ukážou, jak vypadá Paříž převlečená do sportovního

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 5. 10. 2017 • Přečteno 596x

Kde jinde uspořádat olympijské hry než právě ve městě, které ročně navštíví nejvíce turistů na celém světě? Francouzská metropole pořádala olympiádu už v letech 1900, 1924 a teď si to zopakuje i v roce 2024.

Vyberte si z našich 495 zájezdů Zobraz zájezdy

Víte, že…

VIII. letní OH v Paříži v roce 1924 přinesly ČSR medailovou sklizeň: 1 zlatou, 4 stříbrné, 5 bronzových.

Schválně, kdy jste si byli naposledy zaběhat, zahrát si tenis nebo si zajezdit na kolečkových bruslích? Jestli taky věříte, že trocha sportu nemůže nikdy škodit, a navíc plánujete výlety podle míst, kde se zrovna něco extra děje, vaším dalším cílem by rozhodně měla být Paříž. Přesněji Paříž roku 2024, kdy se tady budou konat letní olympijské hry.

Naposledy francouzská metropole tuhle gigantickou akci s logem pěti propletených kruhů hostila v roce 1924. Teď si ji po 100 letech hodlá zopakovat ve velkém stylu.

Síla snu  tak zní motto her, kterým dávají Francouzi jednoznačně najevo, že nedovolí, aby je terorismus srazil na kolena. Naopak. Jako gesto vítězství nad ním úspěšně zvládnou uspořádat letní olympiádu.

Všechny pohledy a (mediální) pozornost na sebe tentokrát stáhnou slavné pařížské stadiony. Atletické špičky se sejdou na Stade de France, kde atletiku může najednou sledovat 75 000 lidí. Basketbalisté si to rozdají v hale v Bercy a největší tenisové špičky se představí na slavných dvorcích v Roland Garros.

Kurty pro plážový volejbal se nastěhují na Martova pole před Eiffelovou věží a fotbal se bude hrát v Parku princů, domovském stadionu klubu Paris Saint-Germain. Cyklisté zase změří síly u Vítězného oblouku. Nenechte si tuhle velkolepou sportovní i společenskou událost ujít!

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 49 zájezdů do Paříže

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. března

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/3-2-1-start-olympijske-hry-2024-znovu-ukazou-jak-vypada-pariz-prevlecena-do-sportovniho/

Doporučujeme z Francie

Nejnovější z Francie

Katalog plný inspirace!

Zdarma poštou až k vám.
Zájezdy, články, fotky, infografiky.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!