+420 608 261 719Napište nám
4 nejkrásnější města Azurového pobřeží: Relax a zážitky s francouzským šarmem

4 nejkrásnější města Azurového pobřeží: Relax a zážitky s francouzským šarmem

Karolína Petrová
   

Autor: Karolína Petrová, Radynacestu.cz

Vydáno: 12. 6. 2016 | Aktualizováno: 26. 10. 2016TiskPoslat e-mailem

Přístav v Nice Přístav v Nice
0 1 2 3 4
Nice a Azurové pobřeží
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 10 zájezdů na Azurové pobřeží

Odpočíváte rádi u moře, ale zároveň chcete poznávat a navštěvovat světoznámá města? Zažít neuvěřitelnou atmosféru přepychu a bohatství, nebo se jen tak procházet po plážích Středozemního moře? Pak rozhodně jeďte na proslavené Azurové pobřeží. Na své si tady totiž přijdou milovníci hradů, moderní architektury i typičtí plážoví lenoši. A pro ně všechny tady máme čtveřici nejkrásnějších míst této malebné části Francie.

1. Nice: Klenot pobřeží s tradičními trhy

Pláž v NicePláž v NiceFoto: Pavel Špurek

Když se řekne Nice, všichni si představí nádherné pláže, rozkvetlé uličky, luxusní přístav, hotely a rezidence. Jen několik metrů od moře však najdeme opravdový klenot Azurového pobřeží – tzv. Staré Nice. Malé čtvrti plné galerií a kaváren vévodí staré rybářské domy a barevné křivolaké uličky.

Nejživějším místem čtvrti je jeden z nejslavnějších francouzských trhů, kterému se říká Cours Saleya. Toto tržiště je plné květin, lokálních potravin, starožitností a knih, a také všelijakých vintage kousků, které prostě musíte mít.

2. Cannes: V záři reflektorů vedle filmových hvězd

CannesCannesFoto: Shutterstock.com

Punc luxusu na vás dýchne zejména ve městě Cannes, jehož historická část působí vedle obřích paláců postavenými ve stylu art deco, okázalých staveb a moderních projektů, velmi titěrně. Každoročně v květnu v Cannes probíhá mezinárodní filmový festival, na který se sjíždí množství slavných osobností z celého světa, a svůj pobyt si nezřídka prodlouží.

Je zcela pochopitelné, že se relaxu na luxusních jachtách a v hotelích nemohou nabažit. Nasávají onu naprosto nepopsatelnou atmosféru Francouzské riviéry. Pokud si chcete připadat jako oni, doporučujeme se vyfotit na slavných schodech u Festivalového paláce.

Azurové pobřeží: Tam, kde se romantika z filmového plátna stává realitou - číst více

3. Antibes: Městečko láká na kosatky a klidné pláže

Vystoupení kosatekVystoupení kosatekFoto: Pavel Špurek

Malebné městečko Antibes je oblíbené zejména kvůli vodní ZOO, tzv. Marinelandu, kde chovají delfíny nebo tuleně. Marineland, jedna z nejnavštěvovanějších atrakcí ve Francii, je také jedno ze dvou evropských akvárií, kde můžete vidět kosatky.

A jestli hledáte klid a místo k relaxaci, doporučujeme jednu z mnoha písčitých nebo oblázkových pláží v okolí městečka, například u Cap d’Antibes.

4. Monako: Maličký stát, velké trable a unikátní muzeum

MonakoMonakoFoto: Pavel Špurek

Monako je sice samostatným a svrchovaným státem Evropy, nicméně jej řadíme k městům na Azurovém pobřeží. Má zde své právoplatné místo. I když je Monako druhým nejmenším státem na světě, milionáři tvoří zhruba jednu třetinu všech obyvatel.

Monako se však dlouhodobě potýká s jedním problémem a tím je jeho malá rozloha. Pobřeží se rychle zvedá do nadmořských výšek a pozemky jsou proto nedostatkovým zbožím, a jsou tak velmi drahé. Místní jsou nuceni stavět výškové budovy, parkoviště jsou zde převáženě podzemní a město je protkané tunely pro automobily.

Za zmínku stojí monacké Oceánografické muzeum, majestátní budova postavená na skále ve výšce 80 metrů, v jehož interiérech můžete vidět přes 4000 exponátů podmořského světa, korálový útes přímo z Rudého moře, žraločí lagunu nebo třeba muzeum lodí. A navíc z místní restaurace je nádherný výhled na celé Monako.

Nice a Azurové pobřeží

Zahrajte si hlavní roli

Vyberte si jeden z našich 10 zájezdů na Azurové pobřeží

Zobrazit aktuální zájezdy na Azurové pobřeží

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 9. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/4-nejkrasnejsi-mista-azuroveho-pobrezi/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Paříže na téma: Adventní zájezdy

  • volná místa
  • Praha
  • hotel 2* nebo 3* v Paříži
  • snídaně
  • 12 990 Kč
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Nice
  • snídaně
  • 14 490 Kč

Přidejte se k nám