Adventní Drážďany: Ochutnejte štolu, jakou jste ještě nejedli

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4453x

Drážďany se pyšní nejstaršími adventními trhy v Německu i festivalem štol.

10 zájezdů na téma: Advent DrážďanyZobraz zájezdy

Tip pro vás:

Nenechte si v Drážďanech ujít tradiční Festival štol. Koná se každoročně druhou adventní sobotu.

Saské Drážďany se chlubí jedním z nejproslulejších adventních trhů v Německu. A protože se sem před Vánoci obchodníci poprvé sjeli už v roce 1434, lze dřážďanské trhy označit za nejstarší adventní trhy v Německu. Jedinečnou kulisu jim navíc vytváří samotná atmosféra starobylého města.

Hlavní drážďanský trh provoněný svařeným vínem a praženými mandlemi se nazývá Striezelmarkt. Striezel je štola, tradiční vánoční pochoutka, která se v té nejlepší podobě vyrábí právě v Drážďanech.

Festival štol

Při každoročním festivalu na začátku prosince tu pečou čtyři tuny vážící štolu, která je pak nesena ulicemi vánočně vyzdobeného centra města až na náměstí Altmarkt. Tam je pak tato dobrota se vší slávou naporcována a každý návštěvník trhů má možnost ji ochutnat.  

Na drážďanských trzích si pochutnáte na tradičním svařáku, punči, mnoha druzích klobás i pražených horkých mandlích. Ve stáncích se prodávají švestkáčci – roztomilé figurky vyrobené především ze sušených švestek nebo fíků. Obdivovat můžete řemeslné výrobky, dřevěné hračky, svíčky, keramiku, foukané sklo, krajky či adventní věnce. Většina z těchto výrobků pochází z německé strany Krušných hor.

Můžete se těšit i na čtrnáctimetrovou vánoční pyramidu, která je zapsaná v Giunessově knize rekordů, protože se jedná o největší krušnohorskou stupňovitou pyramidu na světě. Tzv. Schwibbogen je vánoční svícen, na který lze vystoupit a prohlédnout si stánky pěkně svrchu.

Ani děti se nebudou nudit

Pro děti tu mají připraven zážitkový svět se Švestkáčkovým domem, pekárnou i kolotočem. Vánoční atmosféru pomáhají navodit také každodenní programy na připraveném jevišti.

Vydejte se do Drážďan, ochutnejte místní štolu a nechte se unést tóny vánočních koled i vůní svařeného vína. Kouzelná vánoční atmosféra zaručena!

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodceExpert

Adventní Drážďany

Zažijte kouzlo Drážďan

Vyberte si jeden z našich 10 zájezdů do Drážďan na téma: Advent

Zobrazit aktuální zájezdy do Drážďan

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 25. listopadu

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/adventni-drazdany/

Doporučujeme z Něměcka

Nejnovější z Něměcka

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!