Salzburg v době adventu: Neopakovatelná atmosféra Mozartova města

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 8087x

Rakouský Salzburg má v adventní době neopakovatelnou atmosféru.

5 zájezdů na téma: Advent SalzburgZobraz zájezdy

Tip pro vás:

Příjemný a stylový způsob, jak si prohlédnout vánočně vyzdobené salzburské staré město, je z fiakru. Koňské drožky mají výchozí stanoviště přímo na Rezidenčním náměstí (Residenzplatz) v těsné blízkosti místních největších adventních trhů.

Přemýšlíte, kam se vydat na adventní výlet? Zkuste rakouský Salzburg. Okouzlí vás neopakovatelnou vánoční atmosférou, kouzelnými uličkami i samotnou polohou města v údolí mezi zasněženými Alpskými vrcholky.

Vánoční atmosféra

Na místních trzích panuje skutečně nevšední atmosféra. Ze všech koutů se line vůně pečených kaštanů, pražených mandlí a horkého ovocného punče, městem znějí vánoční koledy a všude na vás dýchá romantická atmosféra historického města, které místním trhům vytváří tu nejlepší kulisu.

Trhy – kde je najdete?

Trhy se tu konají na sousedních náměstích Domplatz a Residenzplatz, další najdete i u zámku Mirabell a na nádvoří středověké pevnosti Hohensalzburg, která je nepřehlédnutelnou dominantou města. Na rukodělný Hvězdný adventní trh zase narazíte ve dvoře poblíž Mozartova rodného domu.

Mozartovy koule a další speciality

Salzburg je „Mozartovým městem“, a tak určitě neprohloupíte, pokud si tu koupíte Mozartkugeln – Mozartovy koule – pochoutku z marcipánu, nugátu a hořké čokolády, pojmenovanou na umělcovu počest. Mozartovy melodie také každý večer znějí ze zvonkohry, umístěné na věži Nové rezidence, někdejšího sídla arcibiskupů v centru města.

Až se budete procházet mezi stánky a vychutnávat si vánoční atmosféru s hrnečkem horkého punče nebo svařeného vína v ruce, nezapomeňte ochutnat také některou z nabízených dobrůtek, třeba jablka v cukrové polevě nebo křížaly v čokoládě. A až vás přepadne hlad, dejte si místní vynikající plněné brambory. Bezpočet vkusných vánočních ozdobiček nabízených ve stáncích je pak už jen jakousi třešičkou na dortu.

Zažijte to nejlepší ze salzburské atmosféry. Navštivte město před Vánocemi a užijte si ničím nerušenou vánoční romantiku.

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodceExpert

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 31 zájezdů

Adventní Salzburg

Zažijte advent v Salzburgu

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Salzburgu na téma: Advent

Zobrazit aktuální zájezdy do Salzburgu

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 25. listopadu

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/adventni-salzburg/

Inspirace nad zlato!

Hezký obal? Obsah je lepší!
Najděte se, pobavte se, poučte se.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!