+420 608 261 719Napište nám

Anglická kuchyně: Fish and chips a sušenky

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 27. 5. 2014 | Aktualizováno: 2. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Sendvič s brambůrkami Sendvič s brambůrkami
0 1 2 3
Anglie / Velká Británie
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 133 zájezdů do Anglie

Víte, že…

V angličtině nenajdeme frázi pro popřání dobré chuti před jídlem, jako jsme zvyklí u našeho stolován?

Angličané měli ještě v 17. století velmi rozmanitý jídelníček, přičemž anglická jídla bývala oblíbená. Ovšem, po průmyslové revoluci, v jejímž průběhu migrovali obyvatelé z venkova do měst, kvalita pokrmů klesla. Dnes je ovšem Anglie zpátky na vrcholu gastronomie.

Situace se od dob průmyslové revoluce znatelně změnila a v Británii se velmi chutně najíte, a to i v případě, že nemáte připraven nijak vysoký rozpočet na stravování.

Full English breakfast

Většina pracujících Angličanů snídá opečený toustový chléb nebo misku cereálií s jogurtem. Ovšem v každé restauraci narazíte na tradiční anglickou snídani. Ta se obvykle skládá z opečené slaniny, párečků, míchaných vajec, žampionů, fazolí a křupavého toustového chleba. V některých částech Anglie je k snídani podáván i tzv. pudding, který se dá přirovnat ke kolečku naší jitrnice.

Oběd

Angličané často obědvají polévku a sendviče. Nejrozmanitější nabídku sendvičů naleznete ve všech bistrech a rychlých občerstveních. Pokud si na ulici budete chtít zakoupit jídlo s sebou, řekněte obsluze, že prosíte take away nebo to go. Chcete-li si dát větší oběd, určitě ochutnejte tradiční fish and chips (ryba s hranolkami).

Anglická svačinka

I přes neustálou osvětu o zdravém životním stylu, se v Anglii stále svačí sušenky, čokolády a bramborové lupínky. Smažené crisps (ve světě známé jako chipsy) se jedí přímo ze sáčku. Mezi oblíbené příchutě patří kromě solených také se sýrem a cibulí nebo se solí a octem. Čokoládové digestives, typické domácí sušenky, mají opravdu báječnou chuť a výborně se hodí ke kávě či čaji.

Večeře

Typická anglická večeře obsahuje maso a dva druhy zeleniny. Vepřové, hovězí, nebo jehněčí maso bývá podáváno s bramborem, mrkví, květákem či zelím.

Gastronomie v Londýně

Tato multikulturní metropole nabízí díky velkému množství imigrantů netradiční kulinářské zážitky ze všech kultur světa. Na jedné ulici naleznete například pákistánskou, indickou, čínskou i italskou restauraci situovanou hned vedle řetězců s rychlým občerstvením, jako jsou například McDonald či Burger King.

Nabídka londýnských restaurací zajisté uspokojí každý vkus a každou peněženku. Při návštěvě Londýna byste neměli vynechat návštěvu některé z typických anglických malebných hospůdek (pubs) a ochutnat tradiční kuchyni i anglické pivo.

Tradiční anglické pochoutky

K anglickým pokrmům patří jugged hare, což je zajíc dušený v kameninové nádobě, dále roasted beef či hnědá windsorská polévka. Velmi oblíbené jsou plněné pečené brambory, tzv. jacket potato, které se nejčastěji plní šunkou a sýrem, houbami, nebo tuňákem.

Anglie / Velká Británie

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 133 zájezdů do Anglie

Zobrazit aktuální zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 12. ledna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/anglicka-kuchyne/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Londýna na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč
To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Brna)
  • volná místa
  • Brno
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč

Přidejte se k nám