+420 608 261 719Napište nám

Asterix park: Země Galů s 6 kouzelnými světy

Barbora Klementová
   

Autor: Barbora Klementová, Radynacestu.cz

Vydáno: 24. 7. 2014 | Aktualizováno: 4. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Asterix park - Obelix Asterix park - Obelix
0 1 2 3 4 5
Francie (Paříž)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 63 zájezdů do Paříže

Víte, že...

První dobdoružství neohroženého Asterixe, scénáristy René Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza, vyšlo už v roce 1959? Stalo se tak ve francouzském komiksovém časopise Pilote.

Kdo by neznal Asterixe, nejznámějšího Gala všech dob, a jeho věrného, leč trochu natvrdlého, druha Obelixe, který získal jako dítě zázračnou sílu tím, že spadl do hrnce s kouzelným lektvarem. Komiksová vyprávění o neohrožených Galech bojujících proti Římanům baví své čtenáře již více než padesát let, ještě větší popularitu pak získaly díky skvělým filmům s dvojicí Clavier – Depardieu. Nedaleko od Paříže máte možnost přenést se přímo do centra dobrodružných příběhů oblíbených hrdinů.

Asterixův park je tematickým zábavním parkem založeným na komiksových příbězích o Asterixovi, který se rozkládá ve vzdálenosti 35 kilometrů severně od Paříže a každoročně přivítá tisíce návštěvníků. Je místem vyhlášeným pro svou nabídku horských drah a také napínavou cestou napříč historií pro malé i velké návštěvníky.

Vítejte v šesti kouzelných světech

Park je dělen na šest tematických částí – vcházíte do něj po jedné z nich, takzvané Via Antiqua, starověké cestě, podél které najdete restaurace a obchůdky a můžete se tak na vaše putování dějinami rovnou vybavit třeba Obelixovou helmou s rezavými copánky.

Dobrodružnou cestu můžete začít hned v Galii (La Gaule). Čeká tam na vás několik horských drah a jiných adrenalinových atrakcí – co takhle projet se na starověkém menhiru a spadnout z výšky třinácti metrů do vody? Nebo vás více zaujme plavba po divoké řece? Nalákat vás může také obrovská skluzavka, po níž se můžete řítit rychlostí až 60 km/h, nebo létání s druidem Aerodynamixem. Malí návštěvníci jistě ocení každodenní představení postaviček z příběhů o Asterixovi či setkání s mocnými druidy.

Poté se můžete vypravit na nepřátelské území – do Římské říše (L´Empire Romain), kde si vyzkoušíte porazit nenáviděného Caesara nebo můžete v římské aréně pozorovat nábor nových legionářů.

Ve Starověkém Řecku (La Grèce Antique) vyzkoušíte na další horské dráze let na bájném Ikarovi, projedete se na dřevěné dráze nazvané Diův blesk rychlostí až 90 km/h a máte-li silný žaludek, je tu pro vás připraven pád z Trojského koně. Vaše ratolesti se mezitím můžou v klidu plavit na říčce a seznámit se s některými řeckými bohy. Jeden z nich, Poseidón, tu má také delfinárium. V něm je pro vás několikrát denně připravena zábavná show delfínů a tuleňů.

Vikingové (Les Vikings) vás nechají plout na působivém drakkaru nebo se svézt na ohromné horské dráze Goudurix, na které se ocitnete hlavou dolů celkem sedmkrát. V Egyptě (L´Égypte) vás čeká horská dráha procházející přímo středem egyptského chrámu.

Poslední část Cestování časem (À travers le temps) vám pomůže poodhalit loupež století, při které byla ukradena Mona Lisa, v tzv. Trasdemoniu se můžete bát ve strašidelném zámku a vaše děti se budou moci projet středověkem na koních samotného krále.

Kouzelné světy Asterix Parku nabízejí celkem 35 různých atrakcí a několik zábavních programů, a to jak pro ty nejmenší, tak pro otrlé dospěláky. Vydejte se je poznat na vlastní kůži přímo na místo, kde ještě vládne starý galský duch.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 63 zájezdů do Paříže

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd již 23. března

Zájezdy zábavní parky

S adrenalinem v krvi

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů na téma: Zábavní parky

Zobrazit aktuální zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/asterix-park/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Paříže na téma: Zájezdy zábavní parky

  • volná místa
  • Praha
  • hotel 2* nebo 3* v Paříži
  • snídaně
  • 11 990 Kč
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel 2* nebo 3* v Paříži
  • snídaně
  • 11 990 Kč

Přidejte se k nám