+420 608 261 719Napište nám

Bretaň: Pobřežní město plné kontrastů

Veronika Uhrová
   

Autor: Veronika Uhrová, Radynacestu.cz

Vydáno: 20. 4. 2014 | Aktualizováno: 3. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Mys Fréhel, Bretaň Mys Fréhel, Bretaň
0 1 2 3
Francie (Bretaň)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich zájezdů do Bretaně

Víte, že…

V Bretani, nedaleko vesnice Le Ménec, se nachází velké množství vyrovnaných řad tzv. menhirů? Jde o tajemné kamenné bloky svisle zasazené do země.

Bretaň tvoří nejzápadnější část Francie. Její území je rozděleno do čtyř oblastí: Côtes-d'Armor, Finistère, Ille-et-Vilaine a Morbihan. Břehy Bretaně omývají vody Atlantského oceánu, který také ovlivňuje počasí i ráz krajiny. Pobřeží je tady plné kontrastů.

Místní příroda

Skalnaté zátoky přecházejí v dlouhé písčité pláže, travnaté břehy s prošlapanými stezkami střídají skalnaté ostrohy s četnými majáky. Ve vnitrozemí najdete horské hřbety a lesnatá údolí, rašeliniště a mokřady, vonící vřesoviště, splavné kanály a řeky.

Předkové dnešních Bretonců přišli do kraje z oblasti Velké Británie. Jejich původní jazyk byl později zakázán a až do dnešních dnů je francouzština jedinou úřední řečí.

Vlastní kultura

Bretonci přesto udržují nejen svůj původní jazyk, ale i některé původní zvyky a řemesla.

Bretaň by nám mohla být inspirací, jak rozvíjet turistický ruch s respektováním krajiny a jedinečnosti prostředí. Setkáte se zde s kvalitním a originálním venkovským kulturním bohatstvím, které je tu chráněno a oceňováno stejně tak jako architektonické bohatství původních měst.

Uvidíte řemeslné výrobky, jako jsou typické háčkované dečky a záclonky, často zdobící malá okna místních domů. Na trhu si můžete koupit vyřezávané předměty, kožené zboží, tkané výrobky i zdobenou keramiku a porcelán nebo některé potraviny místní produkce.

Ochutnejte slané máslo a také palačinky z pohankové mouky, plněné šunkou, vejci, sýrem nebo třeba všemi těmito náplněmi najednou. Palačinky se připravují i ve sladké variantě.

Cestování vlakem

Vlakem z Paříže se do Bretaně dostanete rychleji než autem. Souprava TGV, jezdící na pravidelné trase Paříž – Rennes – Brest, obvykle spojuje několik vlaků, které jsou v určitém okamžiku rozpojeny a pokračují různými směry.

Řazení vlaků je na pařížském nádraží zakresleno na dlouhé ceduli na nástupišti. Je třeba si jej nastudovat předem a před příjezdem soupravy stát na místě, kam bude přistavena vaše část soupravy.

Doba pro nástup je časově omezena, a pokud budete hledat váš vagón až po příjezdu vlaku, může se stát, že souprava odjede bez vás. Bývá velice dlouhá a je prakticky nemožné se zavazadly přeběhnout z jednoho konce na druhý, aniž byste zmeškali čas odjezdu.

Doporučení

Pokud s sebou povezete do Bretaně kolo, mělo by mít několik převodů, protože terén je poměrně členitý.

Na některých plážích je zakázáno koupání a tato omezení je třeba důsledně dodržovat. Vzniká zde velmi silné proudění a voda je nebezpečná i pro zdatné plavce.

Počasí v Bretani bývá poměrně proměnlivé, a proto si i na letní dovolenou nezapomeňte přibalit větrovku.

Francie (Bretaň)

Francie, jak ji neznáte

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Bretaně

Zobrazit aktuální zájezdy do Bretaně

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 5. srpna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/bretan/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Nice na téma: Zájezdy na karnevaly

  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Nice
  • snídaně
  • 14 490 Kč
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 2* nebo 3*
  • snídaně
  • 11 990 Kč

Přidejte se k nám