+420 608 261 719Napište nám
Červencový sloup na náměstí Place de la Bastille

Červencový sloup na náměstí Place de la Bastille v Paříži se po 30 letech znovu otevře pro veřejnost

Adéla Vavřačová
   

Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Vydáno: 26. 3. 2016 | Aktualizováno: 9. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Červencový sloup – upomínka na Červencovou revoluci v roce 1830 Červencový sloup – upomínka na Červencovou revoluci v roce 1830
0 1 2 3 4
Francie (Paříž)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 63 zájezdů do Paříže

Paříž se pyšní takovým množstvím památek, že k jejich poznání by nestačil ani celý lidský život. Kromě ikonických pamětihodností, které zná bez přehánění celý svět, se francouzská metropole může pochlubit i spoustou neméně významných památek, které však pozornosti turistů často úplně unikají. Jednou z nich je i pamětní Červencový sloup, jenž byl po tři dekády znepřístupněn očím veřejnosti. To se ale již brzy změní.  

Jak již sám název napovídá, Červencový sloup (Colonne de Juilletupomíná na stejnojmennou revoluci v roce 1830, jež vzbouřila celou Evropu, vedla k pádu Karla X. a nastolení takzvané červencové monarchie Ludvíka Filipa I. Orleánského. 

V roce 1985 však byl tento pamětní sloup na náměstí Place de la Bastille z bezpečnostních důvodů uzavřen. Vzhledem k tomu, že pomník stojí uprostřed jednoho z nejrušnějších kruhových objezdů v Paříži, množily se obavy o bezpečnost návštěvníků.

Starostce Paříže, Anne Hidalgo, se ale podařilo prosadit vznik pěší části Place de la Bastille a nyní doufá, že se tak na toto významné náměstí v Paříži a zároveň symbolické místo Francouzské revoluce podaří přilákat více návštěvníků.

Největší opravy naplánovalo Centrum národních památek (Centre des Monuments Nationaux) na září letošního roku. S celkovým dokončením se však počítá až v roce 2018. Na náklady na renovaci bylo vyčleněno 3,1 milionů eur.   

V minulosti byly v mramorových základech sloupu vybudovány dvě velké pohřební komory. Ta první skrývá ostatky 504 obětí revolučních dnů roku 1830, ta druhá pak ostatky přibližně 200 obětí revoluce roku 1848. Na věčnou slávu a památku obětí Červencové revoluce byla jejich jména do sloupu také vyryta.    

Na samý vrchol sloupu, na němž stojí bronzová socha Ducha Svobody, vede 200 schodů. V horní části pomníku se ukrývá malý balkón, z něhož je úchvatný výhled na Paříž.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 63 zájezdů do Paříže

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/cervencovy-sloup-na-namesti-place-de-la-bastille-v-parizi-se-po-30-letech-znovu-otevre-pro-verejnost/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Paříže na téma: Eurovíkendy

  • volná místa
  • Praha
  • hotel 2* nebo 3*
  • snídaně
  • 11 990 Kč
  • volná místa
  • Ostrava
  • hotel 2* nebo 3* v Paříži
  • snídaně
  • 11 490 Kč

Přidejte se k nám