Chartwell: Domov Winstona Churchilla

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 2694x

Chartwell se stal na mnoho let domovem válečného britského premiéra, Sira Winstona Churchilla.

Vyberte si z našich 120 zájezdů do AnglieZobraz zájezdy

Víte, že…

Winston Churchill byl velkým zastáncem myšlenky evropské integrace? Jedna ze tří hlavních budov Evropské unie v Bruselu tak dokonce nese jeho jméno.

Chartwell se stal na mnoho let domovem válečného britského premiéra, Sira Winstona Churchilla. Žil v něm od roku 1924 až do své smrti v roce 1965.

Návštěvou tohoto sídla máte možnost nahlédnout do života této slavné osobnosti anglických dějin. Když se Angličana zeptáte na velké postavy historie, věřte tomu, že kromě krále Artuše, admirála Nelsona, Margaret Thatcherové a Davida Beckhama zazní i jméno Winstona Churchilla.

Impulzivní britský ministerský předseda odpočíval tak, že svůj domov postupně přestavoval a zveleboval. Jeho dům ze 17. století se nachází přibližně 10 km východně od Sevenoaks.

Po jeho smrti zůstala nemovitost tak, jak ji opustil, to znamená plná knih, obrazů a dalších osobních vzpomínek. Churchill rád maloval, jeho obrazy visí po celém domě a nalézají se i v zahradním ateliéru. Pokud se o Churchillovi chcete dozvědět víc, navštivte jeho sídlo, dýchnou na vás intimní detaily ze života známého muže s doutníkem.

Anglie / Velká Británie

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 120 zájezdů do Anglie

Zobrazit aktuální zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 6. dubnaURL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/chartwell/

Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieCestujte chytře - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!