Velká čínská zeď: Jak a proč navštívit ochránkyni impéria?

Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 2538x

Velká čínská zeď je tak obrovská stavba, že ji lze vidět i ze satelitu.

Víte, že...

Zeď se táhne v ohromující délce cca 3460 kilometrů? Se všemi odbočkami má dokonce neuvěřitelných 8858,8 kilometrů. 

Pokud jste v Pekingu a máte dost času na celodenní výlet, určitě se zajeďte podívat na Velkou čínskou zeď. Máte několik možností, ze kterého místa můžete svou túru začít. Zhruba desetikilometrová výprava pro vás jistě bude cenným zážitkem. Ochraňovala impérium, dnes země chráni ji…

Jednou z možností, kde cestu začít, je vyrazit z Jinshanlingu. Zeď je tu na mnoha místech porušená, místy je její prolézání poměrně fyzicky náročné. Množství obrovských schodů, množství kamení a do toho všeho dusné vedro (v letních měsících).

Jednoduše vs. na vlastní pěst

Svůj výlet si můžete koupit přímo v hotelu, kde se ubytujete, jedete tudíž jako organizovaná skupinka. Což má své klady v tom, že se nemusíte o nic starat, všude vás přivezou, dostane ve většině případů i najíst.

Pro ty svobodomyslnější cestovatele je ale lepší jet na vlastní pěst, tzn. koupit si jen jízdenku na zvolené místo, ze kterého chcete vystoupit na zeď, pak už se nemusíte vázat na to, že na vás průvodce skupinky čeká.

Náročná túra

Po zdi ujdete desetikilometrovou túru a dojdete do S´ma tchaj (Simatai), odkud pak můžete poměrně bez problémů odjet zpátky do Pekingu.

Na závěr cesty po zdi vás čeká jedna úsměvná záležitost. Zeď je tam natolik nepřístupná, že jste nuceni dostat se přes řeku, která pod zdí protéká, jedině po mostě. Než most přejdete, připravte si peníze na zaplacení poplatku za přecházení mostu. Budou jej po vás vyžadovat na druhé straně. Prostě Čína.

Nejste-li zvyklí na fyzickou zátěž, buďte připraveni na to, že vás nohy budou pěkně bolet. Výlet na Čínskou zeď skutečně stojí za to. A to nejen jako dobrá reference.

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/cinska-zed/

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!