+420 608 261 719Napište nám

Čtvrť Saint-Germain-des-Prés: Centrum pařížských intelektuálů

Veronika Uhrová
   

Autor: Veronika Uhrová, Radynacestu.cz

Vydáno: 20. 4. 2014 | Aktualizováno: 7. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Francouzský institut v St. Germain des Prés Francouzský institut v St. Germain des Prés
0 1 2 3
Francie (Paříž)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 63 zájezdů do Paříže

Víte, že...

Právě v této čtvrti, v čísle 18, najdete České centrum, které prezentuje kulturu České republiky ve Francii?

Saint-Germain-des-Prés je čtvrť v Paříži, která se po 2. světové válce stala synonymem intelektuálského života soustředěného ve zdejších kavárnách, kde se scházeli filozofové, spisovatelé, ale i herci a hudebníci. Ve vinárnách a hospodách zde vedle sebe žili existencialismus a americký jazz.

V současnosti je St-Germain-des-Prés mnohem luxusnější, než za dob existencialisty Jeana Paula Sartra a jeho družky (také spisovatelky) Simone de Beauvoirové. Ovšem spisovatele tu můžete spatřit dodnes, rádi si posedí ve zdejších oblíbených podnicích. I dnes tu můžete navštívit zajímavé restaurace, bistra, jazzové sklípky, ale i knihkupectví, často sídlících v budovách ze 17. století.

Při návštěvě čtvrti St-Germain si nenechte ujít nejslavnější třídu Boulevard St-Germain, jejíž domy zachovávají architektonickou jednotu.

Nejstarší kostel v Paříži

Tato čtvrť se může pochlubit nejstarším kostelem v Paříži pocházejícím z roku 542. Kostel St-Germain-des-Prés byl v 11. století značně rozšířen, avšak v 18. století téměř celý lehl popelem. Naštěstí se dochovala zvonice, která je jednou z nejstarších v celé Francii. Kromě mramorových sloupů z 6. století tu návštěvníci mohou obdivovat hroby významných osobností – odpočívá zde například známý filozof René Descartes, který byl zakladatelem moderní filozofie.

Existencialistický filozof 20. století Jean Paul Sartre zde psal v Café de Flore svoje práce. V této čtvrti se Sartre poflakoval stejně jako svého času F. Scott Fitzgerald či Ernest Hemingway. Umělci, myslitelé a spisovatelé tu měli útočiště, ve 20. století sem přesídlili z Montmartru.

Při návštěvě této čtvrti můžete poznat i domov romantického malíře Eugéna Delacroixe, v jeho domě se nachází muzeum věnované jeho dílu. Za zmínku tu jistě stojí i velkolepé Musée de la Monnaie, kde se ještě roku 1973 razily mince.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 63 zájezdů do Paříže

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/ctvrt-saint-germain-des-pres/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Paříže na téma: Eurovíkendy

  • volná místa
  • Praha
  • hotel 2* nebo 3*
  • snídaně
  • 11 990 Kč
  • volná místa
  • Ostrava
  • hotel 2* nebo 3* v Paříži
  • snídaně
  • 11 490 Kč

Přidejte se k nám