+420 608 261 719Napište nám

Disney World na Floridě: Prožijte den v ikoně zábavního průmyslu + praktické rady k návštěvě

Adéla Vavřačová
   

Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Vydáno: 25. 11. 2015 | Aktualizováno: 7. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Walt Disney World Resort a jeho hrdinové Walt Disney World Resort a jeho hrdinové
0 1 2 3 4 5 6 7
USA
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 12 zájezdů do USA

Víte, že...

Jedna z povedených kopií Popelčina zámku stojí v Disneylandu v Tokiu? 

Vyrazte objevit pokladnici zábavy v podobě největší a nejnavštěvovanější rekreační oblasti na planetě - Walt Disney World Resortu poblíž floridského města Orlando! Na cestu vám přidáme pár užitečných rad, kdy a jak do světa oblíbených animovaných hrdinů od Mickeyho po Popelku zavítat.

Walt Disney World Resort najdete nedaleko města Orlando na americké Floridě, které se stalo synonymem bláznivé zábavy pro celou rodinu. Dříve ospalé město dnes nemá ve světě obdoby. Rok co rok přivítá desítky milionů turistů z celého světa. Je doslova protkáno desítkami zábavních a tematických parků.

Ten největší, Disney World, ale najdete přibližně třicet pět kilometrů jihozápadním směrem od Orlanda. Nejbližším městečkem je Kissimmee, takzvané předměstí Disney Worldu.

Orlando je nabité atrakcemiOrlando je nabité atrakcemiFoto: Thinkstock.com

Disney World se slavným Popelčiným romantickým zámkem s cimbuřím a věžemi se sice dost podobá staršímu Disneylandu v Anaheimu v Kalifornii, ale přesto je v mnoha ohledech docela jiný. Mickey Mouse tento snový pohádkový svět obývá již čtyřicet čtyři let. 

Své první návštěvníky přivítal Disney World v pátek 1. října 1971 na ploše 11 300 hektarů. Dnes platí za nejnavštěvovanější a se svou rozlohou více než 110 km2 také za největší zábavní park planety. 

Disneyland v Paříži: Objevte místo, kde se plní sny. A nejen dětem! - číst více

Symbol pohádkového světa: Popelčin zámek sedmi věží

Popelčin zámek Popelčin zámek Foto: Magic Kingdom®, Disney World

Symbolem Disneyho světa je se svými padesáti osmi metry a dvaceti sedmi věžičkami s pozlacenou špičkou slavný Popelčin zámek. Dokonalý optický trik ale dopomohl k tomu, že ve skutečnosti vypadá mnohem větší. Je věrnou kopií zámku z filmu Popelka z roku 1950. Jeho obrys se objevuje před každým filmem z produkce Walta Disneyho. Popelčin zámek je součástí tematického parku s názvem Kouzelné království.

Víte, že…

I když zámek vypadá jako z kamene, nenechte se mýlit, tu perfektní iluzi ve skutečnosti navozují železobetonové desky pokryté speciální sádrovou omítkou. Walt Disney byl velký snílek a v zámku si chtěl svého času zřídit kancelář i menší byt. Jeho plány mu však nikdy nevyšly, zemřel dřív, než je stihl zrealizovat.

Čím je Disney World jedinečný aneb taťkův megaprojekt

Zábavní parky nejsou jen pro děti, Disney World nevyjímajeZábavní parky nejsou jen pro děti, Disney World nevyjímajeFoto: Thinkstock.com

Rozhodně neplatí, že by Disney World byl místem určeným pouze rodinám s dětmi. Velké oblibě se těší i mezi jednotlivci, mladými páry, novomanžely na svatební cestě, seniory… Floridský park v mnoha ohledech dokonce předčil svůj kalifornský vzor. Právě tady totiž Walt Disney mohl plně realizovat všechny své sny a nápady. Slavnostního otevření se sice nedožil, ale v nejstarší části parku, v Kouzelném království, je jeho dotyk patrný víc než kde jinde.

Dříve býval tento magický svět mnohem menší, dnes je to monumentální kolos. Vybírat můžete mezi čtyřmi velkými tematickými parky, dvěma vodními parky, dvěma desítkami menších tematických „parčíků“, pěti golfovými hřišti mezinárodního standardu, nákupním centrem a nespočtem dalších atrakcí, včetně nově vznikajících obchodů a restaurací.

Všechny atrakce najdete na interaktivní mapě Disney Worldu.

Tematické parky: horské dráhy, zvířátka, sci-fi i pyrotechnika

První z oněch čtyř tematických parků je Magic Kingdom neboli Kouzelné království, který je určen nejmenším návštěvníkům. Ve světě inspirovaném jejich oblíbenými knihami a filmy se setkají s Mickey Mousem, který parkem obchází, svezou se na horské dráze nebo kolotoči, poplují na parníku... Jakmile překročíte vstupní bránu, ocitnete se na ulici plné obchůdků a restaurací, která vás dovede k Popelčinu zámku. Ten každý večer ožívá hudební a vizuální show zakončenou ohňostrojem. 

Klidná část parku EpcotKlidná část parku EpcotFoto: Thinkstock.com

Druhý tematický park, EPCOT (zkratka pro Experimental Prototype Community of Tomorrow = Experimentální prototyp komunity zítřka), byl jako velmi ambiciózní projekt otevřen již v roce 1982. Poznávacím znamením tohoto parku je gigantická koule ve tvaru golfového míčku. Oblíbenou atrakcí je noční laserová show. Nechybí ohňostroje, pyrotechnika, laserová světla, fontány a oheň!  

Star Wars v Disney Hollywood StudiosStar Wars v Disney Hollywood StudiosFoto: Disney's Hollywood Studios®, Disney World

V pořadí třetí park, Disney Hollywood Studios, nesl až do roku 2008 název Disney MGM Studios. V tomto parku plném extrémních kousků a pyrotechnických efektů budete mít možnost nahlédnout do zákulisí Hollywoodu. Poznávacím znamením tohoto parku je modrý čarodějův klobouk. Na vlastní kůži můžete zažít 3D jízdu z kultovních snímků Indiana Jones, Dobyvatelé ztracené archy nebo Star Wars.

Nosorožec v Disney Animal Kingdom Nosorožec v Disney Animal Kingdom Foto: Shutterstock.com

Čtvrtým a současně nejmladším parkem je Disney Animal Kingdom neboli Zvířecí království. Ten je směsicí naučné zábavy a zoologické zahrady. Zvířecí království se stalo domovem nejrůznějších zvířat, mezi jinými i těch, která se již po Zemi dávno neprochází, nebo žijí jen v představách dětí.

Chybět v Disney Worldu nemohou ani dva vodní parky, které dostaly jména Typhoon Lagoon a Blizzard Beach.

5 užitečných rad pro Disney fanoušky:

1. Kdy do parku

Parkoviště u Disney Worldu - ani tady nechybí palmyParkoviště u Disney Worldu - ani tady nechybí palmyFoto: Thinkstock.com

Ideální dobou k návštěvě, během které jsou davy lidí ještě docela únosné, je jaro a podzim (od konce září do začátku listopadu). Raději se ale úplně vyhněte období, jež předchází Velikonocům. Nejvíc klidu si v Disney Worldu užijete v lednu až únoru, v září nebo v první polovině prosince.

Léto je horké a vlhké. Od června do září teploměr ukazuje teploty okolo 33 °C. Výjimkou nejsou ani tropické lijáky. Jen zřídka kdy ale trvají déle než hodinu. Pokud sem chcete cestovat během letních prázdnin, svou dovolenou si naplánujte na poslední dva týdny v srpnu.

Počasí na Floridě: V zimě na dovolenou za letním počasím - číst více

2. Kde se najíst

Najíst se dobře a přitom nezruinovat rodinný rozpočet, to v Orlandu není zas až takový problém, stačí se na chvíli vymanit ze sevření tematických parků. V samotném centru Orlanda je výběr velmi slušný. Vůbec nejvytíženější bývají restaurace v časech: 12:00–13:30 hod a poté 17:30–19:30 hod.

Pokud vám nevadí při jídle velká a hlučná společnost, zajděte se najíst na International Drive. A až vám budou někde v okolí nabízet turistické časopisy, neváhejte si je vzít. Uvnitř totiž mnohdy najdete výhodné slevové poukazy, které vám v mnoha restauracích pomohou výrazně ušetřit.

3. Večer na drink

Orlando je v neposlední řadě také oblíbeným místem pro bujaré noční veselí, místem napěchovaným stylovými bary, restauracemi a kluby. Zasvěcení o něm dokonce hovoří jako o městě s druhým nejlepším nočním životem na Floridě, prvním je samozřejmě Miami.

4. Co s sebou

Vezměte si s sebou lehkou pláštěnku nebo deštník. Oceníte rovněž opakovaně naplnitelnou lahev, výrazně tak ušetříte za balenou vodu a současně snížíte riziko vzniku úpalu nebo úžehu na minimum. Úžeh a úpal totiž patří na Floridě k nebezpečím číslo jedna.

5. Jak se vyhnout frontám

Do parku přijďte cca 20–30 minut před otevřením, vyhnete se tak nekonečným frontám. Předem si také podrobně prostudujte mapu atrakcí a nezapomeňte si ji někam opravdu dobře uložit.

Využít můžete i bezplatnou službu FASTPASS+, jež umožňuje zamluvit si místo na atrakci až s třicetidenním předstihem.   

USA

Cesta do Ameriky

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do USA

Zobrazit aktuální zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd odlétá již 17. února

Zájezdy zábavní parky

S adrenalinem v krvi

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů na téma: Zábavní parky

Zobrazit aktuální zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/disney-world-na-floride-prozijte-den-v-ikone-zabavniho-prumyslu-prakticke-rady/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Dubaje na téma: Zájezdy zábavní parky

  • volná místa
  • Ostrava
  • 3* hotel v Dubaji
  • snídaně
  • 22 990 Kč
To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • 3* hotel v Dubaji
  • snídaně
  • 23 990 Kč

Přidejte se k nám