+420 608 261 719Napište nám

Doprava do Slovinska: autem, autobusem, vlakem nebo letadlem

Markéta Jargusová
   

Autor: Markéta Jargusová, Radynacestu.cz

Vydáno: 12. 12. 2014 | Aktualizováno: 7. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Pohodlně můžete cestovat letadlem Pohodlně můžete cestovat letadlem
0 1 2 3
Slovinsko
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 2 zájezdů do Slovinska

Tip pro vás:

Při průjezdu Rakouskem nepodceňujte koupi dálniční známky (nejčastěji se kupují 10denní, které jsou dost nevýhodné), pokuty bývají velmi vysoké.

Slovinsko je jednou z těch menších evropských zemí, kde by člověk předpokládal, že dostat se tam, bude problém. Opak je pravdou, dopravit se na území Slovinska není vůbec těžké. Využít můžete hned několik způsobů dopravy.

Nejčastějším způsobem, jak cestovat do Slovinska je jet autobusem, případně autem. Jelikož je Slovinsko členem Evropské unie, nečekají vás žádné větší potíže.

Do Slovinska přes Rakousko

Autobusem nebo autem se do Slovinska dostanete nejpohodlněji přes Rakousko. Rakouská dálnice je rychlá, cesta z Prahy do hlavního města Lublaně vám zabere zhruba 7 hodin, z Brna potom něco málo přes 5 hodin.

S hlavou v oblacích

Máte-li raději pohled shora, tedy ze vzduchu v konformnějším a rychlejším letadle, budete asi trochu zklamáni. Cesta letadlem z České republiky je totiž trochu nevýhodná. Na letiště Jože Plečnika v Lublani létá málo spojů a vzhledem ke krátké vzdálenosti mezi zeměmi, jsou letenky cenově dost nevýhodné.

Po kolejích

Do třetice můžete jet do Slovinska vlakem. Z naší domoviny však nejezdí do Slovinska přímé spoje. Nejčastěji vlaky jedou přes Vídeň a rakouský Villach.

Jedním z nejjednodušších způsobů je tedy cesta autem nebo autobusem. Přestože cesty ve Slovinsku, ale i Rakousku, jsou ve velmi dobrém stavu a hlavní tahy jsou sjízdné, je nutno počítat v horských oblastech se zhoršenou sjízdností.

Trocha slovinštiny

Pokud se zdárně dostanete až do Slovinska, k orientaci vám pomůže pár názvů ve slovinštině, například letališče Brnik označuje letiště Jože Plečnika v městské části Lublaně Brnik. Vlakové a autobusové nádraží najdete podle cedulí s nápisem železniška a avtobusna postaja.

Ať už je vaším cílem Slovinsko a dovolená s autobusovou dopravou nebo jen výlet za památkami nebo přírodními skvosty. Slovinsko je dostupné autem, vlakem, autobusem i letadlem.

Slovinsko

Za krásami Slovinska

Vyberte si jeden z našich 2 zájezdů do Slovinska

Zobrazit aktuální zájezdy do Slovinska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 20. června


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/doprava-do-slovinska/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Lublaně na téma: Nové zájezdy

To nejlepší ze Slovinska (autobusem) 20. 6. – 25. 6. 2017 (6 dní)

  • volná místa
  • Ostrava, Olomouc nebo Brno
  • snídaně
  • 7 990 Kč
  • volná místa
  • Ostrava, Olomouc nebo Brno
  • hotel
  • snídaně
  • 8 990 Kč

Přidejte se k nám