+420 608 261 719Napište nám

Doprava na Lanzarote: autem, na kole i na velbloudu

Zuzana Lazecká
   

Autor: Zuzana Lazecká, Radynacestu.cz

Vydáno: 10. 12. 2014 | Aktualizováno: 10. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Surfař na Lanzarote Surfař na Lanzarote
0 1 2 3
Kanárské ostrovy
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 2 zájezdů na Kanárské ostrovy

Tip pro vás:

Vydat se po ostrově na kole, není nic neobvyklého. Všechny druhy bicyklů jsou k zapůjčení v každém turistickém středisku.

Lanzarote je turisty díky kombinaci měsíční krajiny a architektury často považován za nejmalebnější ostrov Kanárských ostrovů. Zůstat ležet jen na pláži vydrží opravdu málokdo. Většina návštěvníků ostrova se totiž vydává za poznáváním jeho krás. Cestovat můžete lodí, hromadnou dopravou, autem, ale také na kole. Poradíme vám, která z těchto variant bude pro vás tou nejlepší a na jaká úskalí můžete narazit.

MHD na Lanzarote

V Arrecife, hlavním městě ostrova, stejně jako v dalších větších městech na Lanzarote je hromadná doprava velmi dobře zajištěna. Stejně jako na dalších Kanárských ostrovech nejsou ale všechna místa pro tuto formu dopravy přístupná. Do mnoha obcí, a to i do těch turisticky velmi přitažlivých a oblíbených, se totiž autobusem nemusíte vůbec dostat. Využít tak můžete některý z organizovaných výletů.

Cestování autem? Raději terénním

Doprava zapůjčeným autem po Lanzarote je také jedna z často využívaných možností. Hlavní tahy jsou v dobrém stavu, a tak tuto volbu řidiči rádi využijí. K některým odlehlým plážím vede cesta, která není vhodná pro sjezd běžným autem. Pokud toužíte zažít dobrodružství a navštívit nádherná a turistickým ruchem nedotčená místa, vyberte si k cestování terénní vůz

Taxíkem pohodlně a bez starostí 

Bezstarostné cestování či přílet v pozdních hodinách si žádá cestování taxíkem. Z letiště se do hlavního města Arrecife dostanete za 15 euro. Cena za jízdu z letiště do jednoho z nejkrásnějších městeček na severozápadní části ostrova Haríe vyjde na 45 euro. Na západ ostrova se taxíkem z letiště dostanete přibližně za 30 euro. 

Cyklovýlet po ztuhlé lávě

Lanzarote nabízí pro cykloturistiku hodně příležitostí. Vybrat si můžete „cyklotrasu“ po běžné cestě, ale náročnější po horách. Za zmínku stojí trasa podél pobřeží směrem na hlavní město Arrecife a následná jízda autobusem číslo 501, který je uzpůsobený pro přepravu kol. Od Puerta del Carmen pak vedou trasy podél sopek a vinařské oblasti. 

Jízda na velbloudu

O zážitek z originální jízdy, tentokrát na velbloudu, byste se neměli nechat připravit. Netradiční doprava na vás čeká v Parque Nacional de Timanfaya. Výprava trvá kolem půl hodiny a díky ní se podíváte až na okraj národního parku. 

Lodní doprava

Zatoužíte-li prozkoumat i okolní ostrovy, ideální je plavba lodí. Trajektové linky vyplouvají z Lanzarote zejména na nedaleký ostrov Fuerteventuru. Na vedlejší ostrov denně vyjíždí přibližně sedm lodí a plavba trvá kolem půl hodiny. Na další nedaleký ostrov Gran Canarii můžete vyrazit pouze párkrát do týdne a plavba trvá do 10 hodin. Ostatní lodní spojení, například na španělskou pevninu, je velmi omezené a plavba trvá i více jak jeden den. 

Vzdušné spojení

Lanzarote má dobré letecké spojení s dalšími Kanárskými ostrovy a také se Španělskem. Na pravidelné lety na Lanzarote se tak vydávají turisté z celé Evropy. 

Kanárské ostrovy

Vzhůru na Kanáry

Vyberte si jeden z našich 2 zájezdů na Kanárské ostrovy

Zobrazit aktuální zájezdy na Kanárské ostrovy

Nejbližší volný zájezd již 17. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/doprava-na-lanzarote/

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Gran Canarii na téma: Zájezdy na týden a více

To nejlepší z ostrova Gran Canaria + LEHKÁ TURISTIKA (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel 3*
  • snídaně
  • 23 990 Kč
To nejlepší z Tenerife + LA GOMERA (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel 3*
  • polopenze
  • 23 990 Kč

Přidejte se k nám