+420 608 261 719Napište nám

Cestování po Tenerife zvládnete hravě autem, busem, ale i tramvají

Zuzana Lazecká
   

Autor: Zuzana Lazecká, Radynacestu.cz

Vydáno: 13. 10. 2014 | Aktualizováno: 3. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Klikaté cesty na Tenerife Klikaté cesty na Tenerife
0 1 2 3
Kanárské ostrovy (Tenerife)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich zájezdů na Tenerife

Po ostrově můžete cestovat vypůjčeným autem. Na řidiče na první pohled zapůsobí úžasný stav silnic. Většina z nich je nově vybudovaná, a tak na české díry a výmoly můžete rovnou zapomenout. Od severu na jih vede autopista – dálnice, která se vine podél pobřeží a spojuje letiště s letovisky.

Do hornatých oblastí vedou úzké a klikaté „serpetinky“, a tak je zapotřebí větší opatrnosti. Pozor je potřeba dát si také na rychlou jízdu, pokuty jsou vysoké. Není-li označeno jinak, platí tyto rychlostní limity pro osobní automobily: 50 km/h v obci, 90 km/h mimo obec, 100 km/h na rychlostní silnici a 120 km/h na dálnici. Za řízení v podnapilém stavu dostanete také tučný flastr. Tolerance alkoholu v krvi je do 0,5 promile. 

Tankování se servisem

Na půjčovny aut narazíte téměř v každém větším městě. Ceny za půjčovné se odvíjí od značky, velikosti a také počtu osob a půjčených dní. Na čím více dní si auto půjčíte, tím výhodnější bude cena. Cena benzínu na ostrově je příznivá a nižší než u nás. Na benzínce – gasolinera – se o vás většinou postarají. Sami tankovat nebudete, vše je v rukou obsluhy. Stačí jen říct kolik litrů benzínu si přejete. Na vás zůstane jen platba. Výhodou také je, že všechny španělské ostrovy jsou osvobozeny od spotřebních daní.

Autobusem do hor i na pláž

Ti, kteří neholdují půjčování aut, mohou využít autobusovou dopravu. Cestovat autobusem po Tenerife je snadné a dobře zajištěno. Běžně se dostanete napříkald z La Laguny do Puerta de la Cruz, ze Santa Cruz na pláž Las Teresitas či z La Laguny přímo do jižního letoviska Las Américas. Výjimkou je cestování autobusem do menších měst či vesnic, kde jsou spoje omezené (například do vesničky Masca). Místní řidiči jsou ohleduplní při nástupu starších (čekají, až se usadí) a dovedou si poradit i v úzkých horských serpentinách. Během jízdy hraje v autobuse pro zpříjemnění hudba. Jízdenky jsou cenově dostupné a zakoupíte je přímo u řidiče.

Na ostrově tramvaj? Na Tenerife je to možné!

Ano, je to tak. Překvapivě na Tenerife nechybí ani tramvaj. Trať je však omezená a spojuje města La Lagunu a hlavní město Santa Cruz. Svezení tramvají stojí opravdu za to. Tramvaj je moderní a vnitřní prostory jsou velmi čisté. Během jízdy platí přísný zákaz jídla a pití pod velmi tučnou pokutou 400 eur (stejně jako při jízdě tzv. na černo). Není tedy divu, že si jen tak někdo nedovolí zakousnout do hamburgeru. Stejně jako u nás se jízdenky dají koupit v automatech na nástupištích.

Osvědčená „klasika“ – taxi

Přivolat si taxi ve větších městech není problém. Cestování je pohodlné, i když dražší než třeba jízda autobusem. Řidiči taxíků musí, stejně jako u nás, zapnout taxametr a naúčtovat cenu, která se na konci trasy objeví na displeji. Při převozu na nebo z letiště je tarif vyšší a hradí se také příplatek za zavazadla.

Kanárské ostrovy (Tenerife)

Ostrov věčného jara

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Tenerife

Zobrazit aktuální zájezdy na Tenerife

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. dubna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/doprava-na-tenerife/

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Gran Canarii na téma: Zájezdy na týden a více

To nejlepší z ostrova Gran Canaria + LEHKÁ TURISTIKA (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel 3*
  • snídaně
  • 23 990 Kč
To nejlepší z Tenerife + LA GOMERA (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel 3*
  • polopenze
  • 23 990 Kč

Přidejte se k nám