Fontána di Trevi: Jednoduše nejkrásnější

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 8246x

Fontana di Trevi je nejkrásnější ze všech římských fontán.

Vyberte si z našich 52 zájezdů do ŘímaZobraz zájezdy

Fontana di Trevi je nejkrásnější ze všech římských fontán a jedno z turisticky nejnavštěvovanějších míst italské metropole. První fontána na tomto místě stála již v roce 1453. Fontánu inspirovanou římskými vítěznými oblouky navrhl Nicola Salvi v roce 1732. 

K fontáně se sbíhají úzké uličky, od nichž je odvozen její název (tre vie – tři ulice). Fontana di Trevi krásně zdobí celé průčelí paláce.

Střed fontány tvoří Neptun stojící na mušli se dvěma tritony na koních. Triton vlevo symbolizuje rozbouřené moře, triton vpravo je ukázkou klidného moře. Ve výklencích se nacházejí sochy, které symbolizují Hojnost a Zdraví. Ve štítu si můžete prohlédnout sochy, které představují čtvero ročních období se svými typickými plody.

Celou scenérii vkusně doplňují menší vodopády a také vodotrysky. Voda tryskající z fontány je z Acqua Vergine čili ze stejného zdroje jako voda v kašnách na Piazza Navona a Piazza di Spagna.

Říká se, že když do vody ve fontáně hodíte minci, zaručí vám to, že se do Říma opět vrátíte. Vychutnejte si krásu nejslavnější fontány Říma, která si dokonce zahrála ve Felliniho filmu Dolce Vita. Jistě na ni budete dlouho vzpomínat.

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 52 zájezdů do Říma

Zobrazit aktuální zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 15. března

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/fontana-di-trevi/

Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z Itálie

Cestujte chytře - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!