Havana: Výtečný rum a největší Hemingwayova láska

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 3283x

Havana je největším městem Kuby.

Víte, že…

Havana se rozkládá na 721,01 kilometrech čtverečních a je vůbec největším městem na Kubě?

Havana. Když se vysloví její jméno, většině z nás na mysl vyvstane světoznámá značka rumu. Havana neboli La Habana je ale především hlavním městem Kuby.

Nejvíce památek na Kubě je ve Starém městě (La Havana Vieja), které je od roku 1982 památkou UNESCO. Mezi nejkrásnější památky Havany patří katedrála San Cristobal de la Havana na náměstí Plaza de la Catedral a nejstarší pevnost v Americe Castillo de la Real Fuerza z roku 1558. K dalším nádherným náměstím Havany patří Plaza de Armád nebo Plaza de la Revolución s pomníkem Josého Martího.

Velkou obchodní čtvrtí v Havaně je Calle Obispo, která je proslavena pobytem světově známého spisovatele Hemingwaye. Je zde spousta obchodů, kaváren a restaurací.

Ernest Hemingway

Ernest Hemingway je vůbec spojován často s Kubou. O tom svědčí také havanské přístaviště, které je po spisovateli pojmenováno. Na tomto přístavišti se každým rokem koná rybářský turnaj.

Chcete-li se vydat v Havaně po stopách Ernesta Hemingwaye, udělejte si výlet do muzea ve Vile Finca la Vigía, kde dlouhé léta žil. Po prohlídce muzea si můžete dát oběd ve spisovatelově oblíbené restauraci La Terazza, která se nachází v Cojímar.

Karnevaly

Bulvár Prado je proslaven havanskými karnevaly. Neopakovatelný zážitek budete mít, když navštívíte pevnost Complejo Cabaňa, odkud se každý večer ozývají výstřely z děla. Z pevnosti El Morro pocházející z 16. století se návštěvníkům nabízí krásný pohled na Havanu.

Originální havanský suvenýr si můžete zakoupit například na nábřeží Malecón. Nachází se zde tržiště s rukodělnými výrobky.

Pláže

K nejlepším plážím v okolí Havany patří Playas del Este. Vzdálenost pláží od Havany je asi 30 minut. Tato pláž se skládá ze čtyř částí Playa El Megano, Playa Santa Maria Del Mar, Playa Boca Ciega a Playa Guanabo.

Doprava

V Havaně je možnost dopravy autobusy, které jsou však věčně přeplněné a nespolehlivé. Jestliže budete v Havaně hodně cestovat, můžete si zapůjčit auto nebo si zaplatit taxi. Budete-li na Kubě, využijte služby bicitaxi – vozík tažený cyklistou.

Zábava

Na havanských ulicích to žije. Kubánci jsou velmi temperamentní lidé, kteří mají rádi hudbu a tanec. S trochou štěstí můžete zažít v jakékoli ulici úžasný koncert. Noční život zde začíná kolem desáté hodiny.

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/havana/

Katalog plný inspirace!

Zdarma poštou až k vám.
Zájezdy, články, fotky, infografiky.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!