+420 608 261 719Napište nám

Castel dell'Ovo: Vaječný hrad

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 23. 5. 2014 | Aktualizováno: 4. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Castel dell'Ovo nebo-li Vaječný hrad Castel dell'Ovo nebo-li Vaječný hrad
0 1 2 3
Itálie (Neapol)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 13 zájezdů do Neapole

Víte, že…

Hrad, který si můžete prohlédnout zcela zdarma v současnosti slouží k pořádání kulturních akcí, výstav a společenských událostí? Nechte na sebe působit atmosféru středověku v centru Neapole, budete rozhodně spokojeni.

Neapol je krásná ve všech směrech. Nabízí celou řadu historických památek, mezi něž patří i středověký hrad Castel dell'Ovo, neboli Vaječný hrad. Nachází se nedaleko centra na skalnatém ostrůvku Megaride a upoutá vás na první pohled svým obdélníkoým tvarem.

Ostrůvek je spojený s pevninou 100 metrů dlouhou hrází, vděčným místem pro fotografování překrásných výhledů na okolí Neapole.

Legenda o vajíčku

Monumentální stavba je z hráze chráněna půlkruhovým bastionem a prý je v jeho útrobách ukryto Vergilliovo vajíčko. Legenda, podle které dostal hrad své jméno, praví, že pokud se vejce rozbije, stihne Neapol pohroma.

Ostrůvek, na němž se hrad nachází, byl kolonizován už v období antiky, a to jak Řeky, tak Římany. O hrad Castel dell'Ovo se zasloužili Normané, kteří jej zde nechali vystavět ve 12. století. Normanům, stejně jako pozdějším Hohenštaufům sloužil hrad jako královské sídlo.

Sláva hradu ale upadala, jakmile Karel I. z Anjou nechal vystavět nový hrad, Castel Nuovo, do kterého přesunul svůj dvůr. Castel dell'Ovo se poté stal místem, kde byl uložen státní poklad a kde sídlili královští úředníci.

Současná podoba hradu pochází z 15. století, kdy jej začali využívat příslušníci aragonské dynastie. Hrad byl od jejich dob vojenskou pevností, jejíž funkce se udržela až do roku 1963. Za zmínku jistě stojí i rybářská osada Borgo Marinari, která vznikla při jižní stěně hradu v 19. století. 

Osadu stejně jako přilehlý přístav Santa Lucia můžete navštívit po prohlídce hradu a občerstvit se v jedné z místních výborných restaurací či kaváren.

Itálie (Neapol)

Vidět Neapol a… Pompeje

Vyberte si jeden z našich 13 zájezdů do Neapole

Zobrazit aktuální zájezdy do Neapole

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/hrad-castel-dell-ovo/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Neapole na téma: Eurovíkendy

  • volná místa
  • Bratislava
  • hotel 3* v Římě
  • snídaně
  • 12 990 Kč
To nejlepší z Říma + POMPEJE + VESUV (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel 3* v Římě
  • snídaně
  • 12 990 Kč

Přidejte se k nám