+420 608 261 719Napište nám
Zrekonstruované domy v Pompejích

Nahlédněte do antických lázní i kuchyní. Italské Pompeje odhalí další zrekonstruované budovy

Adéla Vavřačová
   

Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Vydáno: 31. 3. 2016 | Aktualizováno: 10. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Rozlehlá budova s podzemní sloupovou chodbou a nástěnnými malbami Rozlehlá budova s podzemní sloupovou chodbou a nástěnnými malbami
0 1 2 3 4
Itálie (Pompeje)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 12 zájezdů do Pompejí

Víte, že... 

Životní styl bohatých Pompejanů byl vskutku extravagantní? Podle nejnovějších vykopávek místní restaurace nabízely dokonce maso žiraf a plameňáků.

Pompeje v jihoitalské Kampánii byly zcela zavaleny během běsnění sopky Vesuv v roce 79 po Kr. Zbytky tohoto kvetoucího římského letoviska, jako konzerva dochované pod sopečným popelem, patří k nejnavštěvovanějším italským turistickým atrakcím. Šest nově zrekonstruovaných budov teď poodhalí další střípek z jejich poutavé historie.

Pompeje byly chyceny ve své zkáze a tlustou krustou lávy a popela dokonale zakonzervovány. Téměř nikde jinde na světě nezískáte tak dokonalý přehled o životě našich předků, jako je tomu právě tady. 

Odhalené části Pompejí v podobě dvoupatrových domů, lázní, divadel, fontán, zbytků antických chrámů, pomáhají dnešním generacím poznat, jaký život tehdy Římané vedli. 

Na konci loňského roku bylo v tomto odkrytém antickém městě veřejnosti oficiálně představeno šest nově restaurovaných domů, stojících na jedné z hlavních ulic.

Za pozornost určitě stojí rozlehlá budova s podzemní sloupovou chodbou a nástěnnými malbami (Criptoporticus Domus), stejně jako i dům s detailně zdobenými podlahami (Pacuius Proculus Domus), jenž získal jméno podle předvolebního plakátu visícího na venkovní zdi. Zrestaurované budovy ukrývají lázně, fontány i důmyslné jídelny.    

Není divu, že se tyto dokonale zakonzervované památky staly doslova archeologickou senzací. Například taková erotická výzdoba nevěstinců by totiž jen stěží přežila přísnou křesťanskou cenzuru.  

Každý rok toto letovisko bohatých Římanů, uvedené na seznamu světového dědictví UNESCO, navštíví zhruba 2,5 milionu návštěvníků.

 

Itálie (Pompeje)

Odhalte tajemství zkázy

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do Pompejí

Zobrazit aktuální zájezdy do Pompejí

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/italske-pompeje-odhalily-sest-nove-zrekonstruovanych-budov/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Pompejí na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Říma + POMPEJE + VESUV (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel 3* v Římě
  • snídaně
  • 12 990 Kč
To nejlepší z Říma + POMPEJE + VESUV (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Římě
  • snídaně
  • 13 490 Kč

Přidejte se k nám