+420 608 261 719Napište nám
Výhledy na Izrael

Izrael: Nejkrásnější výhledy na její magickou krajinu

Katarína Maruškinová
   

Autor: Katarína Maruškinová, Radynacestu.cz

Vydáno: 20. 2. 2015 | Aktualizováno: 11. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Výhled na pláže v Tel Avivu Výhled na pláže v Tel Avivu
0 1 2 3 4 5 6

Izrael je krásná a rozmanitá země a je až neuvěřitelné, kolikkrát se krajina dokáže změnit na tak malé rozloze – Izrael se rozprostírá na pouhých dvaceti tisících kilometrech čtverečních. Nejkrásnější pohled na Izrael je samozřejmě ze shora, z vyhlídkových bodů, kopců a hor, ale také z vysokých budov. Pojďme se společně podívat, odkud uvidíte to nejkrásnější z Izraele. 

1. Krajina Mrtvého moře z Masady

MasadaMasadaFoto: Thinkstock.com

Masada v Judské poušti je lokalita, kde měl král Herodes kdysi svou nedobytnou pevnost. Proti krajině s nadmořskou výškou -430 metrů se tento skalní masív týčí ve výšce 58 metrů nad mořem, a proto je z Masady majestátný výhled na Judskou poušť, Mrtvé moře, Jordánsko a jeho kopce a jedinou silnici, která vede z tohoto regionu až do Jeruzaléma.

Nejlepší viditelnost je dopoledne, ale stojí za to vyjít (nebo vyvézt se lanovkou) na Masadu odpoledne, a počkat si tady na krásný západ slunce. Krása! 

2. Olivetská hora a Jeruzalém

Panorama JeruzalémaPanorama JeruzalémaFoto: Katarína Maruškinová

Kdo by neznal z pohledů a upoutávek ten krásný obrázek, kdy máte před sebou zlatou skvoucí se kupoli Skalního dómu s jeruzalemskými hradbami kolem? Takovou fotku si domů odvezete, když navštívíte Jeruzalém a vyfotíte si staré město z Olivetské hory. Nezapomenutelný je tady západ slunce a také noční pohled na vysvícené město. Na horu Olivetskou je to trochu stoupání, ale ta námaha za to stojí!

3. Hora Blahoslavenstev a Galilejské jezero 

Galilejské jezero a Golanské výšiny z hory BlahoslavenstevGalilejské jezero a Golanské výšiny z hory BlahoslavenstevFoto: Katarína Maruškinová

Další místo, na které si uchováte z pobytu v Izraeli nesmazatelnou vzpomínku, je pohled na dolní Galileu z hory Blahoslavenstev. Nevysoký kopeček, čnějící nad Galilejským jezerem, je příjemným místem ke kontemplaci a focení tohoto „čtvrtého moře v Izraeli“, jak se Galilejskému jezeru někdy říká.

Když je dobrá viditelnost, uvidíte nad Galilejským jezerem pás pohoří, který tvoří hranici mezi Izraelem a Sýrií/Jordánskem – Golanské výšiny

4. Tel Aviv z náměstí Kedummim

Pohled na Tel AvivPohled na Tel AvivFoto: Katarína Maruškinová

Tel Aviv je moderní město, které z výšky vypadá úchvatně! Pokud se vám ale nechce do 49. patra jedné z věží Azrieli, stačí se projít po pobřeží do Jaffy, prastarého městečka, které je nyní součástí Tel Avivu.

Tel Aviv a Jaffa: Prastarý přístav, nejlepší bleší trhy a kulturní skok - číst více

Z náměstí Kedummim se vám otevře výhled na pobřeží velkoměsta, jaký jen tak někde neuvidíte. Bílé pláže zalité sluncem a nejmodernější architektura, to jsou ostatně základní charakteristiky tohoto příjemného izraelského města.  

5. Mt. Zefahot a výhled do čtyř zemí

Výhled z Mt. Zefahot na území Jordánska a Sáudské ArábieVýhled z Mt. Zefahot na území Jordánska a Sáudské ArábieFoto: Katarína Maruškinová

Na samotném jihu Izraele u města Eilat se nachází kopec, kterému se říká Mount Zefahot. Z jeho vrcholu, na který trvá cesta necelou hodinu, lze vidět na území čtyř zemí – v první řadě je to samozřejmě Izrael, na jih pak Egypt (Sinajský polostrov) a přes Akabský záliv dohlédnete při dobré viditelnosti nejenom do Jordánska na jeho jižní přístav a město Akaba, ale také na území Sáudské Arábie.  

6. Haifa a její přístav

Pohled na Bahá´istické zahrady a přístav v HaifěPohled na Bahá´istické zahrady a přístav v HaifěFoto: Katarína Maruškinová

Pokud se vydáte nad krásně upravené zahrady světového Bahástického v centru Haify, uvidíte nejenom tyto zahrady, ale také se vám otevře výhled na Haifský záliv spolu s přístavem. Toto moderní a průmyslné město je určitě nejkrásnější pohledem seshora, a východ slunce byste si spolu s procházkou po zahradách neměli nechat v Haifě ujít.  


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/izrael-vyhledy/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Drážďan na téma: Adventní zájezdy

Adventní Drážďany (autobusem z Prahy) 17. 12. – 17. 12. 2016 (1 den)

Adventní Drážďany (autobusem z Prahy)
  • volná místa
  • Ústí nad Labem nebo Praha
  • bez ubytování
  • bez stravy
  • 440 Kč
Adventní Drážďany + KÖNIGSTEIN (autobusem z Prahy)
  • volná místa
  • Ústí nad Labem nebo Praha
  • bez ubytování
  • bez stravy
  • 470 Kč

Přidejte se k nám