+420 608 261 719Napište nám
Vydejte se do Izraele

Izrael: Země pouští, sadů, vinic a moří

Katarína Maruškinová
   

Autor: Katarína Maruškinová, Radynacestu.cz

Vydáno: 18. 8. 2014 | Aktualizováno: 7. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Tel Aviv Tel Aviv
0 1 2 3 4 5 6

Víte, že…

Se v Izraeli můžete koupat až ve třech mořích? Jsou to Rudé moře na jihu země, dále pak Mrtvé moře a také moře Středozemní. Nezapomeňte si proto přibalit plavky!

Izrael je země neuvěřitelných kontrastů. Vyprahlé pouště střídají sady, zelené vinice a palmové háje. Zasněžené hory, pobřeží Středozemního a Rudého moře, Mrtvé moře plné minerálních solí, křesťanské kostely vedle mešit, pěstěné zahrady a parky, malé osady, památky připomínající nejrůznější období historie – toto všechno najdete v zemi 418 kilometrů dlouhé a v nejširším místě měřící pouhých 112 kilometrů.

Obyvatelé

Stejně pestrá je i skladba místního obyvatelstva. Většina z nich jsou sice přistěhovalci z různých koutů světa, ale k nové vlasti mají, stejně tak jako její původní obyvatelé, velmi silný vztah. V ulicích uslyšíte kromě hebrejštiny a arabštiny často také ruštinu, angličtinu nebo amharštinu (jazyk etiopských Židů).

Zajímavosti

Pokud vás Izrael láká, věnujte mu více dnů a podívejte se i mimo slavné město Jeruzalém. Mnoho přírodních krás a zajímavých památek naleznete na severu země, v regionu, kterému se říká Galilea a za pouštní krásou a koupáním v unikátním jezeře plném soli (Mrtvé moře) se vydejte zase na jih. Jelikož Izrael není rozhlehlou zemí, nemusíte se bát, že během vašeho pobytu prosedíte celé dny v autobusu. V Izraeli je doslova za každou zatáčkou něco k vidění! 

Vhodné je spojení pobytu v Izraeli s návštěvou sousedního Jordánska, přičemž historie těchto dvou zemí je propojená a nejednou v minulosti tvořily jedno území. Přesto se Izrael a Jordánsko od sebe nesmírně liší a ani v jedné z těchto dvou zemí se zajisté nebudete nudit. 

Počasí

Izrael lze navštívit v kterémkoliv ročním období  vzhledem k jeho geografické rozmanitosti tak lze zažít sníh na horách a ve stejný den se koupat v moři. V zimním období může na severu pršet, u Mrtvého moře budete mít ale nejlepší teplotu ke koupání. Naopak v létě, kdy je v poušti značně horko, si budete v horských polohách užívat příjemné večery s jemným vánkem. Ideální je k návštěvě Izraele a Jordánska doba v březnu, kdy se po vydatných deštích příroda opět zazelená. Příjemná je také doba říjen–listopad, kdy jsou takřka na celém území velmi přijatelné teploty. 


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/izrael/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Drážďan na téma: Adventní zájezdy

Adventní Drážďany (autobusem z Prahy) 17. 12. – 17. 12. 2016 (1 den)

Adventní Drážďany (autobusem z Prahy)
 • volná místa
 • Ústí nad Labem nebo Praha
 • bez ubytování
 • bez stravy
 • 450 Kč

Adventní Vídeň (autobusem z Brna) 17. 12. – 17. 12. 2016 (1 den)

Adventní Vídeň (autobusem z Brna)
 • volná místa
 • Mikulov nebo Brno
 • bez ubytování
 • bez stravy
 • 450 Kč

Přidejte se k nám