+420 608 261 719Napište nám
Suvenýry z Chorvatska

Suvenýry z Chorvatska: Krajka a kravaty

   

Vydáno: 6. 10. 2014 | Aktualizováno: 11. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Jedním z nejoblíbenějších suvenýrů je krajka Jedním z nejoblíbenějších suvenýrů je krajka
0 1 2 3

Tip pro vás:

Turistům doporučuji nákup kvalitního třešňového likéru Maraschino, který je k dostání ve všech obchodech. Likér je typický svojí nezaměnitelnou třešňovou, jemně sladkou chutí.

S pořizováním suvenýrů nebudete mít v Chorvatsku žádné problémy. Turisté si nejčastěji kupují suvenýry ruční výroby, a to především na místních tržištích, které v létě zavírají až pozdě večer.

Dárky a suvenýry je nejlepší nakupovat na místních tržištích, jelikož výběr je opravdu široký a ceny poměrně nízké. Na tržišti seženete opravdu vše, počínaje potravinami, ovocem, kořením, dekorativními předměty a konče oblečením, módními doplňky, parfémy a elektronikou.

Domácí výrobky

V turistických centrech nebo menších městečkách bývá zvykem podomní prodej. Starší ženy nabízejí přímo před vlastním domem své výrobky. K typickým předmětům patří háčkované krajky nebo paličkované bytové dekorace.

Háčkované krajky patří k velmi oblíbeným suvenýrům, jelikož jejich výroba je spojena s dlouholetou chorvatskou tradicí.

Dárky s vůní levandule

Ženy většinou nakupují sušenou levanduli nebo výrobky z ní zhotovené. Nejširší výběr dárků z levandule naleznete na tržištích ve střední Dalmácii. Nabídka zahrnuje levandulové éterické oleje, vyšívané plátěné pytlíčky plněné levandulovými květy nebo levandulovou kosmetiku.

Šperky a drobné předměty

Typickým chorvatským suvenýrem je tzv. morčić, šperk s podobiznou černošské hlavy s bílým turbanem. Tento symbol je spjat s ochranou rybářů a námořníků. Suvenýry s morčićem můžete zakoupit jako náušnice, náramky, prstýnky, ozdobné jehlice, knoflíky nebo brože.

K tradičním chorvatským, velmi oblíbeným, suvenýrům patří replika vučedolské holubice. Holubice je pojmenována podle oblasti Vučedolu u Vukovaru, kde byl nalezen její originál. Turisté mohou zakoupit její repliku vyrobenou z keramiky, dřeva nebo skla.

Hedvábné kravaty

V obchodech se suvenýry se hojně nabízejí kravaty, jelikož Chorvatsko je jejich domovem. Kravaty se zpravidla vyrábějí z čistého hedvábí, motiv na nich uvedený zpravidla symbolizuje dějiny Chorvatska.


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/jake-suvenyry-z-chorvatska/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Drážďan na téma: Adventní zájezdy

Adventní Drážďany (autobusem z Prahy) 17. 12. – 17. 12. 2016 (1 den)

Adventní Drážďany (autobusem z Prahy)
  • volná místa
  • Ústí nad Labem nebo Praha
  • bez ubytování
  • bez stravy
  • 440 Kč
Adventní Drážďany + KÖNIGSTEIN (autobusem z Prahy)
  • volná místa
  • Ústí nad Labem nebo Praha
  • bez ubytování
  • bez stravy
  • 470 Kč

Přidejte se k nám