+420 608 261 719Napište nám
Francouzské vlaky ve stylu Versailles

Jde spojit umění, historii a výlety po kolejích? Ve Francii ano! Svezte se vlakem à la Versailles

Adéla Vavřačová
   

Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Vydáno: 3. 6. 2016 | Aktualizováno: 8. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Vybrané vlaky mířící do Versailles teď vypadají jako někdejší domov francouzských králů Vybrané vlaky mířící do Versailles teď vypadají jako někdejší domov francouzských králů
0 1 2 3
Francie (Paříž)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 63 zájezdů do Paříže

Víte, že…

Na totální proměně vlaků pracovalo 10 zaměstnanců na plný úvazek? Postupně bylo rozmístěno 941 panelů s fotografiemi.

Čas prázdnin, čas výletů – třeba z Paříže na prohlídku slavného paláce ve Versailles? Oui! Nejjednodušeji se sem z centra Paříže dostanete městským rychlovlakem RER, žlutou linkou C. Do opulentního paláce, sídla Marie Antoinetty Malého Trianonu i zahrad vás nyní přenese speciální vlak s dobovou výzdobou.   

Národní vlaková společnost ve Francii se rozhodla dát vale nudným vlakům a spojit pohodlí cestování po železnici s kulturou a uměním.

Ve spolupráci s jednou s nejvíce inovativních firem světa – americkou 3M a reklamní agenturou se sídlem v Paříži – Adkeys proto vyzdobila 5 vybraných vlaků mířících do Versailles tak, aby evokovaly někdejší domov francouzských králů. Cesta v královském stylu je tedy předem zaručena!

Vyberte si novou knihu. Je libo napětí, velký příběh nebo poznání? Vyberte si novou knihu. Je libo napětí, velký příběh nebo poznání? Foto: © Adkeys

Interiér vlaku zdobí zvětšené fotografie pořízené v interiérech paláce i v okouzlujících zahradách, natištěné na high-tech plastových fóliích.

Zatímco v jednom vagonu nahlédnete do Zrcadlové síně, jež byla dokončena v roce 1684, v druhém se přenesete do Galerie bitev, která získala své jméno podle 33 velkých vojenských kompozic, a ve třetím vstoupíte do dveří elegantní knihovny Ludvíka XVI.

Na zdi naproti cestujícím teď visí zlaté svícny, po stranách kupé jsou umístěny damaškové závěsy prošívané zlatými nitěmi, svrchu na cestující shlíží busty členů královské rodiny… to všechno dotváří takřka dokonalou iluzi opulentního paláce ve Versailles. Mobilní verze paláce jezdí na lince C od 25. května 2016.  

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 63 zájezdů do Paříže

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/jde-spojit-umeni-historii-a-vylety-po-kolejich-ve-francii-ano-svezte-se-vlakem-a-la-versailles/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Paříže na téma: Eurovíkendy

  • volná místa
  • Praha
  • hotel 2* nebo 3*
  • snídaně
  • 11 990 Kč
  • volná místa
  • Ostrava
  • hotel 2* nebo 3* v Paříži
  • snídaně
  • 11 490 Kč

Přidejte se k nám