+420 608 261 719Napište nám

Kapitol: Z vršku dohlíží na město

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 28. 3. 2014 | Aktualizováno: 2. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Náměstí svým návštěvníkům nabízí i nezapomenutelné výhledy na Řím Náměstí svým návštěvníkům nabízí i nezapomenutelné výhledy na Řím
0 1 2 3 4
Itálie (Řím)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 54 zájezdů do Říma

Víte, že…

Když si území Itálie podmaňovali Keltové, jediný Řím se jejich vpádům ubránil? Ochránci města totiž byli na nebezpečí upozorněni křikem posvátných kapitolských hus bohyně Junony.

Kopec Kapitol (italsky Campidoglio) se tyčí nad Forem Romanem, na němž již po staletí sídlí římská samospráva. Na vrcholu kopce se nachází náměstí Piazza del Campidoglio, na kterém leží nejstarší veřejné muzeum.

Náměstí

Svým návštěvníkům nabízí i nezapomenutelné výhledy na Řím. Nejkrásnější způsob, jak se můžete dostat nahoru, je po Michelangelově schodišti Cordonata. Spodní část schodiště je ozdobena dvěma žulovými lvy a horní část schodiště vás přivítá krásnými sochami Castora a Polluxe, které byly zachráněny v 16. století ze židovského ghetta.

Celé náměstí, jehož hranice jsou tvořeny třemi paláci (Pallazo Senatorio, Pallazo Nuovo, Pallazo dei Conservatori), je také Michelangelovým dílem. Poslední dva jmenované paláce dohromady tvoří Kapitolská muzea. V Pallazo Senatorio sídlí městská rada.

Střed náměstí zdobí bronzová jezdecká socha Marka Aurelia. Další obdivuhodnou sochou je i socha Minervy, ta je součástí fontány u schodiště Pallazo Senatorio.

Z náměstí se snadno dostanete i ke Carcere Mamertino (Mamertinská věznice), kam byli vězni dopravováni dírou v podlaze. Údajně zde byl vězněn i sv. Petr, zázračně tu vytvořil pramen vody, který používal při křtu svých věznitelů. Nyní se na tomto místě nachází kostel.

Kostel

Na vrcholu Kapitolu se tyčí úžasný kostel z 6. století, jedná se o kostel Panny Marie na oltáři nebes (Santa Maria in Aracoeli). Leží přesně na místě antického chrámu boha Jupitera, kde Sybilla císaři Augustovi předpověděla narození syna.

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 54 zájezdů do Říma

Zobrazit aktuální zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/kapitol/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Říma na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Říma + NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy) 2. 3. – 5. 3. 2017 (4 dny)

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

Přidejte se k nám