+420 608 261 719Napište nám

Katedrála v Ely: Největší atrakcí je oktagon

Magdaléna Jurczygová
   

Autor: Magdaléna Jurczygová, Radynacestu.cz

Vydáno: 3. 4. 2015 | Aktualizováno: 5. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Katedrála v Ely Katedrála v Ely
0 1 2 3 4
Anglie / Velká Británie
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 133 zájezdů do Anglie

Víte, co to jsou THE FENS? Jsou to mokřiny, které kdysi pokrývaly obrovskou plochu Anglie. Pustina s několika ostrůvky, na kterých se lidé kdysi živili sekáním rákosí, které prodávali do měst na pokrývání střech. Živili se převážně lovem divokého ptactva a rybolovem.

V 17. století začal plán od holandského inženýra Corneliuse Vermuydena na vysoušení mokřin. Tento nešťastný osud potkal malé vesničky, které si libovaly ve své nedostupnosti. Ely bylo založeno v 7. století jako benediktinské opatství na ostrově Ely (eel island = ostrov úhořů).

Pokud jste se chtěli na ostrov dostat, museli jste použít služeb převozníků, tzv. fen-slodgers, jinak vás čekala jistojistá smrt ve zrádných bažinách. V roce 1071 dobyli Normané tento ostrůvek a postavili zde katedrálu, která byla známá pod jménem „katedrála mokřin“. Ve městě žil i Oliver Cromwell, který se zde živil jako výběrčí desátků (jeho dům je na St. Maryʼs 29).

Katedrála

Katedrála je otevřena pro návštěvníky po celý rok, vstupné stojí od 8 liber do 18 liber (2015) podle toho, které z objektů chcete v katedrále navštívit. Při vstupu budete uchváceni délkou chrámové lodi. Její malba je převážně dílem amatérských rukou. Největší atrakcí je OKTOGON (jediný svého druhu v Anglii).

Byl postaven roku 1322 jako náhrada za zřícenou a propadlou centrální věž. Stavba si vyžádala použití největších a nejtěžších dubů, které byly v tu dobu v Anglii k mání (unesou zátěž 400 tun). Tehdy se jednalo o malý „zázrak středověku“. Presbyterium pochází ze 13. století a uchovává relikvie sv. Ethelredy, která v roce 673 založila opatství.

Zajímavé je, že ačkoliv byla dvakrát vdaná, je oslavována jako panna. Nezapomeňte navštívit muzeum skla, kde můžete obdivovat díla od roku 1240 až do současnosti.

Anglie / Velká Británie

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 133 zájezdů do Anglie

Zobrazit aktuální zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd již 12. ledna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/katedrala-v-ely/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Londýna na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč
To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Brna)
  • volná místa
  • Brno
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč

Přidejte se k nám