+420 608 261 719Napište nám

Lagos: Romantické město v zálivu

   

Vydáno: 16. 9. 2014 | Aktualizováno: 9. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Lagos - pevnost ze 17. století Lagos - pevnost ze 17. století
0 1 2 3 4
Portugalsko
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 12 zájezdů do Portugalska

Víte, že…

Hodně místních obyvatel se dnes živí rybolovem? A tak si Lagos navzdory turistickému ruchu uchoval svou starobylou tvářnost.

Lagos je velmi půvabné a rušné městečko, zasazené do jednoho z největších zálivů Algarve. Leží východně od Albufeiry směrem na Sagres. Neoplývá tak velkými plážemi, jaké se nachází třeba u Albufeiry, ale jedná se spíše o pláže, které na drobné úseky krátí pískovcové skály.

Pláže, které jsou blízko letovisku bývají plné lidí, proto doporučujeme vydat se na obchůzku a najít si „svou vlastní“ pláž, kde budete sami – skutečně i taková místa tu jsou, ale budete asi muset chtít obětovat pár kilometrů cesty pěšky či autem, než na takové místo narazíte.

Věřte ale, že svou romantickou opuštěností vám čas strávený hledáním mnohonásobně vynahradí. O těchto místech se ale bohužel nikde nedočtete.

Zajímavá místa

Město je obehnáno hradbami, které zde v 8. století zanechali Arabové a které si můžete prohlédnout nedaleko ulice Rua du Castelo dos Governadores, a když už tu budete, můžete se zastavit i u pomníku mořeplavce Gila Eanese. Od 15. století bylo město důležitým námořním střediskem.

Protože Lagosu v roce 1755 způsobilo škody silné zemětřesení, většina zdejších budov pochází z 18. a 19. století.

I tak je ale v centru Lagosu hodně co k vidění. Máte-li jen trochu zájem o památky, zajděte ke kostelu Santa Maria a rozhodně pak k Santo Antonio. V dolní části ho pokrývají modrobílé azulejos a pro interiérové prostory je příznačná impulzivní a hýřivá ukázka barokní dřevořezby. Vstupy do kostelů jsou zdarma.

Výlety

K výletům doporučuji výběžek Ponta di Piedale, který chrání lagoský záliv z jižní strany a uchvátí vás řadou krásných skalních útvarů a jeskyň, které omývá průzračně modrá voda. Na toto místo je možné dostat se lodí i po souši.

Říká se, že nejkrásnější pláž v Lagosu je Praia de Dona Ana, kterou najdete asi za 25 minut chůze z centra města. Jestliže ale hledáte klidnější místo, jděte ještě kousek dál směrem ke špičce výběžku, kde je pláž Praia do Camilo.

Ubytování

Ubytování je zde rozmanité, zahrnuje jak hotely u pláže, tak i v centru města a pokud hledáte v Lagosu něco lacinějšího, najdete zde i ubytovnu-hostel. Nabízí i pokoje s vlastní koupelnou, pláž je vzdálená cca 5 minut chůze a cena je příznivá – kolem 15 euro za noc.

Portugalsko

Jak chutná Lisabon

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do Portugalska

Zobrazit aktuální zájezdy do Portugalska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 2. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/lagos/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Lisabonu na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Lisabonu (letecky z Prahy) 2. 3. – 6. 3. 2017 (5 dní)

To nejlepší z Lisabonu (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 4* v Lisabonu
  • snídaně
  • 14 990 Kč
  • volná místa
  • Katovice nebo Ostrava
  • hotel 4* v Lisabonu
  • snídaně
  • 15 490 Kč

Přidejte se k nám