Letecky do Athén: Rychlost, pohodlí a kvalita

Michaela Smékalová Michaela Smékalová, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 2120x

Nejpohodlněji a nejrychleji se do Athén dostanete letecky.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do ŘeckaZobraz zájezdy

Do Řecka se můžete dopravit hned několika způsoby. Máte k dispozici vlakové spoje, trajekty z Itálie, pravidelné autobusové linky či vlastní auto. Tato „pozemní“ doprava vám zabere asi 24 hodin. Bezkonkurenčně nejpohodlnějším a nejrychlejším dopravním prostředkem je proto samozřejmě letadlo.

Kromě charterových letů, které v letní sezoně využívají k přepravě svých klientů cestovní kanceláře, jsou k dispozici i celoroční pravidelné lety. K červenci 2014 figuruje na trhu pouze řecká letecká společnost Aegean, která spojuje Athény s Prahou několikrát týdně. Aegean přitom patří mezi nejlépe hodnocené evropské aerolinky. Pro Moraváky může být zajímavější linka Vídeň - Athény.

Příplatek za zavazadlo

Jelikož se jedná o leteckou společnost poskytující pravidelné spoje, platí u ní specifická zavazadlová politika. To znamená, že pokud chcete cestovat s odbavovaným zavazadlem, musíte si jej připlatit navíc. Oproti ostatním nízkonákladovým společnostem je však příjemnější to, že na palubě dostanete občerstvení.

Jak do centra města? 

V Athénách přistanete na letišti „Eleftherios Venizelos“, které je s centrem města (náměstí Syntagma) spojeno buď metrem nebo autobusovými spoji. Jedna cesta z nebo na letiště vás metrem vyjde na 8 €, autobusem na 5 €. Samozřejmostí na letišti je také spousta taxíků. 

Michaela Smékalová

Michaela SmékalováPrůvodceExpert

Těmito místy Vás provedu osobně

To nejlepší z Athén + MOŘE
28. 8. – 1. 9. 2018

To nejlepší z Athén + MOŘE

12 490 Kč
z Bratislavy
To nejlepší z Athén
13. – 16. 10. 2018

To nejlepší z Athén

10 490 Kč
z Bratislavy

Vyberte si z mých 2 zájezdů

Řecko

Poznejte božské Athény

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Řecka

Zobrazit aktuální zájezdy do Řecka

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. březnaURL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/letecky-do-athen/Cestujte chytře - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!