Varadero: Nejznámější turistické letovisko na Kubě

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4121x

Varadero je nejvyhledávanějším turistickým letoviskem Kuby

Víte, že…

Nejdelší pláž Varadera měří 12 kilometrů?

Varadero leží na poloostrově Hicacos, 130 kilometrů od Havany. Je nejznámějším turistickým letoviskem na Kubě. Největším z lákadel této oblasti jsou pláže.

Toto město je turisty navštěvováno již od 20. let 20. století. Po roce 1959, kdy na Kubě začal Castrův režim, turistický ruch ve Varaderu velmi klesl. Turisté se sem začali opět vracet až v 90. letech 20. století.

Ve Varaderu je mezinárodní letiště. Přistávají zde také lety z Evropy.

Varadero bylo původně malou vesnicí, která byla odkázaná na zisk z výroby solí. Nyní je však nejvyhledávanější oblastí na Kubě s golfovými a tenisovými hřišti, možností rybolovu, potápěním a vodních sportů.

Na Varaderu stojí za návštěvu místní ZOO, delfinárium nebo krokodýlí farma. Dále se můžete vydat na projížďku po moři lodí s proskleným dnem nebo katamaránem, což je dvoutrupové plavidlo.

Příroda

V okolí Varadera se vyskytuje několik jeskyň jako například Santa Catalina, Calero nebo Cuevas de los Musulmanes. Jeskyně Calero je pohřebištěm domorodého obyvatelstva.

Na poloostrově Hicacos si můžete udělat výlet do přírodní rezervace Hicacos Point Natural Park. V rezervaci vás jistě uchvátí jeskyně Cave of Ambrosio, jezero Mangón nebo spousta dalších přírodních zajímavostí.

Města v okolí

Nedaleko Varadera leží město Matazanas. Jde o hlavní město stejnojmenné provincie. Z architektonických památek vás jistě zaujme divadlo Sauto z 19. století, náměstí Plaza de la Vigía nebo Palácio de Junco (rákosový palác). Za podívanou stojí také jeskyně Cuevas de Bellamar.

Dalším pěkným městem v okolí Varadera je Cardenas. K zajímavostem města patří především Kolumbovo náměstí (Plaza de Colón) s památníkem, náměstí Malakoff nebo patnáctitunová socha kraba, jenž je symbolem města.URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/letovisko-varadero/Cestujte chytře - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!