+420 608 261 719Napište nám
Dny evropského kulturního dědictví a spol.

To je ale šance! Londýn a Paříž o víkendu zdarma zpřístupní místa běžně skrytá před zraky veřejnosti

Adéla Vavřačová
   

Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Vydáno: 18. 9. 2015 | Aktualizováno: 3. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Londýn, nebo Paříž? A co v sobotu Londýn a v neděli Paříž? Londýn, nebo Paříž? A co v sobotu Londýn a v neděli Paříž?
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Francie (Paříž)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 63 zájezdů do Paříže

Víte, že... 

Světoznámý festival architektury Open House probíhá již ve více než třiceti městech Evropy, Ameriky a Austrálie? Letos vůbec poprvé se pořádal i v České republice.   

Láká vás opět po čase navštívit Londýn nebo Paříž? Máte ale pocit, že už jste všechny slavné památky viděli, každou dokonce několikrát? A co kdybychom vám řekli, že o tomto víkendu můžete poodhalit zákulisí obou měst a navštívit místa, která nejsou v průběhu roku běžně přístupná veřejnosti? To už by byl důvod k další návštěvě?!     

Na samém počátku obou akcí stáli nadšení obyvatelé obou metropolí a současně milovníci bohaté historie a historických památek svých zemí, kteří se zasloužili o to, že alespoň jednou v roce mohou nejen místní, ale i turisté z celého světa navštívit místa, která pak po zbytek celého roku zůstávají už jen za zavřenými dveřmi.

LONDÝN – dostaňte se pod kůži velkolepé londýnské architektuře

I o tomto víkendu (19.–20. září) vypukne tak jako každý rok největší festival architektury a designu v Londýně, známý také jako Otevřené domy Londýna (Open House London).

Stovky architektonicky nebo urbanisticky významných staveb z různých historických období otevřou své brány všem zájemcům a to zcela zdarma. Celá akce je pojata jako jedna velká oslava budov, míst a městských čtvrtí, kde Londýňané žijí, pracují, chodí do školy a baví se.  

Navštivte běžně nepřístupné a někdy i dokonce veřejnosti zcela zapovězené stavby Londýna. Nechte se pozvat do soukromých domů, vládních budov, historických památek, vzdělávacích institutů aj.

Akce se koná na více než sedmi stovkách míst (včetně Londýnského oka, věže British Telecom, „sexy“ Okurky, Královského soudního dvora aj.).

PAŘÍŽ – nahlédněte do tajemných zákoutí i přísně střežených prostor

Jako již tradičně bude i letos třetí zářijový víkend (19.–20. září) v městě nad Seinou patřit hlavní kulturní události sezóny s názvem Journées Européennes du Partimoine (Dny evropského dědictví). Ta se v Paříži koná již od roku 1984.

Do Paříže se sjedou rodilí Francouzi i cizinci ze všech koutů světa, aby navštívili místa, okolo nichž po zbytek roku jen tak bez povšimnutí chodí a obvykle ani netuší, co že se v jejich útrobách vlastně skrývá. Své brány odemkne na sedmnáct tisíc památek. Již tradičně nesmí chybět Elysejský palác, Senát, ministerstva, velvyslanectví, divadla…

Téma letošního ročníku zní: „Dědictví dvacátého prvního století, historie budoucnosti“. I ty nejmodernější architektonické počiny jsou totiž již dnes dědictvím budoucích generací.

Mrkněte na program a přidejte se k některé z mnoha komentovaných prohlídek, tematických procházek městem… Zajděte na koncert nebo výstavu.

Spatřete Paříž z trochu jiné perspektivy a tentokrát nic neplaťte!           

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 63 zájezdů do Paříže

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. března

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 127 zájezdů do Londýna

Zobrazit aktuální zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 12. ledna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/londyn-a-pariz-zdarma-zpristupni-mista-bezne-skryta-zrakum-verejnosti/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Paříže na téma: Eurovíkendy

  • volná místa
  • Praha
  • hotel 2* nebo 3*
  • snídaně
  • 11 990 Kč
  • volná místa
  • Ostrava
  • hotel 2* nebo 3* v Paříži
  • snídaně
  • 11 490 Kč

Přidejte se k nám