+420 608 261 719Napište nám

Mall of the Emirates: Jedno z největších obchodních center v Dubaji

Markéta Lauterkrancová
   

Autor: Markéta Lauterkrancová, Radynacestu.cz

Vydáno: 12. 2. 2015 | Aktualizováno: 9. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Interiér obchodního centra Interiér obchodního centra
0
Spojené arabské emiráty (Dubaj)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 6 zájezdů do Dubaje

Víte, že...

Areál Ski Dubai, který pojme 1500 návštěvníků, se stavěl 2 roky a na stavbách se podílelo přes 1300 dělníků? Celá stavba stála 272 milionu dolarů.

Mall of the Emirates, zkráceně MOE je s plochou 235 000 m² jedno z největších obchodních center v Dubaji. Považuje se jako první nákupní resort na světě. Jeho výstavba stála 218 000 000 $. Neleznete v něm kolem 80 butiků předních světových módních návrhářů, obchody s módou, sportovním zbožím, elektronikou, suvenýry, nábytkem i v Dubaji největší supermarket Carrefour.

Dohromady můžete nakoupit ve více jak 700 obchodech. V obchodním centru je zhruba 100 restaurací, obrovské multikino a vnitřní pouť. Nachází se přímo na nejrušnější ulici Sheikh Zayed Road a je přímo propojeno s metrem.

Ski Dubai

Součástí Mall of the Emirates je zímní areál Ski Dubai, propojený s pětihvězdičkovým hotelem Kempinksi. Hotelové pokoje jsou ve stylu švýcarské horské chaty a ubytovaní hosté si mohou užívat přímé vyhlídky na lyžařský areál. Nejluxusnější pokoje mají výhled jak na Ski Dubai, tak i na pláž Jumeirah, takže z jedné strany vidí lidi, kteří lyžují a z druhé strany ty, kteří se koupou.

V místech, kde býval dříve pouze pouštní písek otevřeli v roce 2005 třetí nejdelší krytou sjezdovku na světě. Stavba vypadá jako obří kovový válec. Je vysoká 85 m, což je pro srovnání výška 25ti patrového domu a je 80 m široká. Celý areál má rozlohu 3000 m².

Chladící jednotky pod i nad sjezdovkami udržují teplotu okolo 0, aby mohl být vyroben a udržován umělý sníh. Celkem je zde přes 6000 tun sněhu a sněhová pokrývka dosahuje kolem 50 centimetrů. Hlavní sjezdovka je dlouhá 400 metrů.

Hlavní sjezdovka je dlouhá 400 metrů, má převýšení 60 metrů a je tak první krytou sjezdovkou na světě s černým stupněm obtížnosti. Kromě ní tu také najdete zelenou, modrou a červenou sjezdovku. Pokud jste začátečník, můžete se přihlásit do lyžařské školy, kde jsou pro vás připraveni instruktoři z lyžařsky vyspělých zemí. Nechybí zde ani samostatná část vyhrazena pro „snowboarďáky“, kteří mají k dispozici 90 metrů dlouhé koryto.

Na vrchol hory vás přepraví čtyřsedačkové lanovky nebo vlek, které znáte z jiných zimních letovisek. Cestou se můžete zastavit na horkém čaji ve stylové restauraci Avalanche Cafe, které stojí v polovině lanovky, takže se můžete kochat krásným pohledem na celý areál.

Fotografie z Flickru licencovány pod CC BY 2.0.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Dubaje

Zobrazit aktuální zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/mall-of-the-emirates/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Dubaje na téma: Exotické zájezdy

  • volná místa
  • Ostrava
  • 3* hotel v Dubaji
  • snídaně
  • 22 990 Kč
To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • 3* hotel v Dubaji
  • snídaně
  • 23 990 Kč

Přidejte se k nám