+420 608 261 719Napište nám

Moravske Toplice: Město se pyšní moderním lázeňským komplexem Terme 3000

Markéta Jargusová
   

Autor: Markéta Jargusová, Radynacestu.cz

Vydáno: 2. 2. 2015 | Aktualizováno: 6. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Termální lázně mají teplotu léčebné vody až 72 stupňů Termální lázně mají teplotu léčebné vody až 72 stupňů
0 1 2 3
Slovinsko
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 2 zájezdů do Slovinska

Město Moravske Toplice leží v oblasti Prekmurje. Od nás z Česka je tato oblast nejblíže, leží kousek za maďarskými hranicemi. Východní část Slovinska je za hranicemi země známá pro svá lázeňská střediska a vinařství. Věhlas nejen ve Slovinsku, ale i v Evropě si získaly například lázně Moravske Toplice nebo Rogaška Slatina, které jsou považovány za nejstarší v zemi.

Moravske Toplice najdete v nejsevernější části východního Slovinska, leží kousek od městečka Murska Sobota, kam si můžete odskočit na výlet. Jsou tvořeny převážně obrovským a velmi moderním lázeňským komplexem Terme 3000. Tento komplex je největším rekreačním střediskem v celém Slovinsku. Vysoké úrovni neodpovídá jen samotný lázeňský komplex, ale také gastronomie a služby.

Termální lázně Terme 3000

Termální prameny byly objeveny náhodou v 50. letech, a to když se na území Prekmurje hledalo černé zlato, tedy ropa, našlo se „zlato“ jiné v podobě horkých pramenů. A tak vznikly rozsáhlé lázně, dostavěny byly v roce 2000.
V nejmodernějších termálních lázních Slovinska vyvěrají horké prameny až o teplotě 72 °C z hloubky téměř 1500 metrů.

Rezort Terme 3000, přeneseně lázně pro třetí tisíciletí, zastřešuje 22 vnitřních bazénů, vodopády, skokanskou věž, tobogány, skluzavky… a ne ledajaké. Milovníci adrenalinu můžou vyzkoušet třeba tobogán s funkcí raketového startu s následným 14 metrovým volným pádem nebo 22 metrů vysokou toboganovou věž se skluzavkami dlouhými až 170 metrů.

Během vodní zábavy na atrakcích si udělejte chvilku a zajděte i do bazénů s „černou vodou“. Nebojte, voda není špinavá, barva odpovídá chemickému složení termálních pramenům oblasti Prekmurje. Voda je vysoce koncentrovaná, je slaná, kalná a je trochu cítit naftou a díky teplotě 72 °C má blahodárné léčebné účinky. Využívá se jí k různým terapiím od těch dýchacích až po kožní. Prameny pomáhají také při pohybových nebo revmatických potížích a v rekonvalescenci po úrazech a operacích.

Ve městě kromě vodních radovánek v lázních najdete i další sportovní vyžití, třeba tenisové a badmintonové kurty, fotbalové, volejbalové a basketbalové hřiště a zahrát si můžete i házenou. Dostupné je i golfové hřiště s 18 jamkami. A nebylo by to Slovinsko, kdyby nebyla k dispozici i jízda na koni nebo kole a řada stezek pro pěší turistiku.

Okolí Moravskych Toplic

Pokud se v Moravskych Toplicich zdržíte déle a toužíte i po něčem jiném než lázních, vydejte se do sousedních vesnic – Bogojina, Filovci a Beltinci.

V Beltinci se koná mezinárodní folklorní festival, na kterém jsou k vidění po čtyři dny špičkové domácí a zahraniční soubory, taneční skupiny i skupiny hudební. Střídavě vystupují na několika podiích rozmístěných po celé vesnici, základnu festivalu však najdete v parku, který sousedí se zámkem. Během festivalu můžete ochutnat i místní víno a všelijaké dobroty.

V rozpadajícím se paláci ze 17. století v Beltinci toho sice moc neuvidíte, ale mají tam zrekonstruovanou jednu místnost s expozicí lékárny, kde můžete obdivovat původní malované dózy nebo vyřezávané poličky a nábytek.

Ve vesnici Bogojina ční nad zbytkem vesnice nejznámější moderní církevní stavba v zemi kostel Nanebevzetí, slovinsky Cerkev Vnebovhod. Nemůžete ho minout, neboť jde vidět ze vzdálenosti mnoha kilometrů. Kostel přestavoval Jože Plečnik, nejznámější slovinský architekt. Uvnitř na vás čeká důkaz toho, že celá oblast je vyhlášená kvalitní keramikou a hrnčířstvím.

Vesnice Filovci se proslavila výrobou tzv. černé keramiky. Najdete tady malý obchůdek s keramikou, ale budete velmi překvapeni, kolik se toho do něj vejde.

Prohlídky vesnic vám nezaberou příliš mnoho času, vydejte se tedy přesvědčit, je-li většina staveb podobná typické architektuře oblasti Prekmurje - stavby s půdorysem v podobě písmene L, většinou ležící kolmo k hlavní komunikaci.

Fotografie z Flickru licencovány pod CC BY 2.0.

Slovinsko

Za krásami Slovinska

Vyberte si jeden z našich 2 zájezdů do Slovinska

Zobrazit aktuální zájezdy do Slovinska

Nejbližší volný zájezd již 20. června


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/moravske-toplice/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Lublaně na téma: Nové zájezdy

To nejlepší ze Slovinska (autobusem) 20. 6. – 25. 6. 2017 (6 dní)

  • volná místa
  • Ostrava, Olomouc nebo Brno
  • snídaně
  • 7 990 Kč
  • volná místa
  • Ostrava, Olomouc nebo Brno
  • hotel
  • snídaně
  • 8 990 Kč

Přidejte se k nám