Moře a pobřeží Francie: Luxus versus romantika

Veronika Uhrová Veronika Uhrová, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 12696x

Francouzské pobřeží patří bezpochyby mezi nejatraktivnější místa této kouzelné země.

Vyberte si z našich 53 zájezdů do FrancieZobraz zájezdy

Francouzské pobřeží má různorodý charakter. Můžete si vybrat luxusní a životem pulzující Francouzskou riviéru, anebo zamířit na klidnější romantické pláže. Jedno s duhým se ale prolíná a tak tam, kde vás přivítá luxus, najdete i tichá romantická zákoutí a naopak.

Sever

Na severu Francie se mezi městy Calais a Boulogne-sur-Mer nachází Opálové pobřeží. Budete mile překvapeni bílými útesy, které se v této severní části nacházejí.

Severozápad

V severozápadní části Francie se nachází Normandie. Pokud vám vyhovují mírnější klimatické podmínky, a přesto byste chtěli k moři, určitě zavítejte právě sem. V této části se nachází město Cabourg, kde najdete písečné pláže s velmi jemným pískem.

Zajímavým městem severozápadního pobřeží je Éntretat. Jedná se o lázeňský městys, který je zasazen do skal, ty se prudce svažují do moře. Štěrková pláž lemuje část útesů. Toto místo si oblíbil i francouzský spisovatel Guy de Maupassante.

Západ

Nejzápadnější částí Francie je Bretaň. Všechno je tu jiné než na Francouzské riviéře. Je zde drsnější podnebí i krajina. Bretaň je z jedné strany obklopena oceánem, z druhé mořem. Jeden z nejkrásnějších úseků je Pobřeží růžové žuly.

Jih

Na jih od Francie se přes Středozemní moře dostanete na Korsiku. Ostrov s téměř panenskou přírodou a teplým mořem láká na skalnaté pobřeží, u kterého jsou jedinečné zátoky s písčitými plážemi.

Tato oblast je rájem pro ty, kterým nestačí jen pobyt na pláži. Na Korsice se dá díky horám a porostlým kopcům provozovat horská turistika.

Jihovýchod

Vyhlášenou částí Francie je Francouzská riviéra - Azurové pobřeží. Krásné pláže, honosné domy a bohatí lidé. Francouzská riviéra se táhne od hranic Francie s Itálií. Francouzské pobřeží Středozemního moře patří k nákladnějším typům dovolené. I přesto je tato část Francie velmi vyhledávanou destinací.

V posledních letech se popularita Francouzské riviéry zvýšila natolik, že protloukat se mezi davy turistů je běžná součást dovolené. Pokud se ovšem vydáte na jihovýchodní pobřeží mimo sezónu, máte velkou šanci, že turistický ruch bude v útlumu.

Veronika Uhrová

Veronika UhrováPrůvodceExpert

I poznávací zájezd je dovolená, žádný maraton s deštníčky a vlaječkami.

Francie

Sladká Francie, říkají...

Vyberte si jeden z našich 53 zájezdů do Francie

Zobrazit aktuální zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 12. dubnaURL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/more-a-pobrezi-francie/

Doporučujeme z Francie

Nejnovější z Francie68 pečlivě vybraných cestovatelských zážitků
Osobně prověřeno průvodci!

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!