+420 608 261 719Napište nám

Muzeum Carnavalet: Od doby kamenné po současnost

Veronika Uhrová
   

Autor: Veronika Uhrová, Radynacestu.cz

Vydáno: 20. 4. 2014 | Aktualizováno: 7. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Musée Carnavalet nabízí 140 místností a sálů Musée Carnavalet nabízí 140 místností a sálů
0 1 2 3
Francie (Paříž)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 63 zájezdů do Paříže

Víte, že...

V muzeu najdete i velmi unikátní exponáty z dob Ludvíka XV. i jeho nástupce? Příkazy k popravě a modely gilotiny jistě rozruší i zatvrzelé jedince.

Musée Carnavalet mapuje dávnou historii Paříže. Vstup do muzea naleznete na ulici rue de Sevigné. V prostorách dvou honosných renesančních paláců Hotel Carnavalet a Hotel Le Peletier uvidíte vše od doby kamenné po současnost.

Carnavalet je fascinující muzeum, které se opravdu podrobně zabývá pařížskými dějinami od počátků města až do moderní současnosti. Vývoj jednotlivých období je zachycen a prezentován prostřednictvím sbírek obrazů, soch a dekorativního umění. Nechybí zde ani archeologické nálezy.

Uvnitř muzea

Muzeum nabízí 140 místností a sálů, ve kterých si sami můžete vybrat, co vás zajímá. Pro orientaci v muzeu použijte mapku, kterou si vyzvednete u vchodu. Velmi poutavě jsou vytvořeny podrobné modely Paříže z různých historických období. Významná je zde i expozice z období vlády Napoleona I.

V oranžérii jsou vystaveny archeologické nálezy z mladší doby kamenné. Velmi obdivovanými exponáty se staly dlabané čluny z jednoho kusu kmene. První poschodí nabízí okouzlující pohled na dekorativní umění.

Období belle epoque je zastoupeno ve 20 místnostech. Ke zhlédnutí je zde i honosné secesní vybavení od Alfonse Muchy, které bylo určeno pro jedno slavné klenotnictví. Ve druhém poschodí se nachází připomínky Velké francouzské revoluce. Kromě modelů Bastily je zde uložen i originál významné listiny Deklarace práv člověka a občana (1789), která dala za základ první francouzské ústavě.

Muzeum je také specifické tím, že právě zde můžete najít převážnou část užitého umění z dob Ludvíka XV. a Ludvíka XVI. Bylo sem převezeno po Velké francouzské revoluci ze zámku ve Versailles, kde bylo oficiální sídlo královských panovníků až do revoluce.

Další možnosti

Když na vás přijde únava nebo se budete chtít ukrýt před rušnými pařížskými ulicemi, navštivte přilehlé zahrady, ve kterých si můžete příjemně odpočinout.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 63 zájezdů do Paříže

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/muzeum-carnavalet/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Paříže na téma: Eurovíkendy

  • volná místa
  • Praha
  • hotel 2* nebo 3*
  • snídaně
  • 11 990 Kč
  • volná místa
  • Ostrava
  • hotel 2* nebo 3* v Paříži
  • snídaně
  • 11 490 Kč

Přidejte se k nám