+420 608 261 719Napište nám

Kam za nákupy v Lublani? Obří nákupní centrum BTC

Markéta Jargusová
   

Autor: Markéta Jargusová, Radynacestu.cz

Vydáno: 24. 2. 2015 | Aktualizováno: 3. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

BTC nákupní centrum BTC nákupní centrum
0 1 2 3
Slovinsko
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 2 zájezdů do Slovinska

Tip pro vás...

Jste knihomol? Ale neovládáte slovinštinu? Tak to máte štěstí, ve Slovinsku jsou velmi dobře dostupné knihy v angličtině.

Milujete nákupy? Z každého výletu nebo dovolené si musíte něco dovézt na památku? Pak se určitě hodí pár tipů, kam vyrazit v Lublani provětrat peněženku nebo objevovat skryté poklady na trzích.

Spojte příjemné s užitečným – procházky po městě a nákupy

V centru hlavního města najdete několik menších nákupních center. Výhodu je, že se v nich neztratíte, procházet se můžete mezi regály a ne nekonečnými chodbami. A tak vám nákupy sice zaberou nějaký čas, ale nesežerou ho všechen a můžete ještě vyrazit obdivovat pamětihodnosti nebo jít za kulturou.

Na klasické obchody narazíte ve známých lublaňských ulicích Čopova, Trubarjeva nebo Mestni trg. Jedno z větších nákupních center – Maxi Market – je spojené se supermarketem, restaurací a službami se nachází v samém srdci města, adresa je Trg republike.

Jste-li o víkendu v Lublani, neváhejte a vyrazte v neděli ráno k pravému břehu řeky Ljubljanice. Koná se tam totiž bleší trh, mezi Trojmostím a Ševcovským mostem. K dostání je vše, co si dokážete představit, třeba vinylové desky, knihy, známky, hudební nástroje, kola, oblečení, porcelán, ale třeba i různé pamětihodnosti ze „zlatých Titových časů“ jako mince, bankovky nebo vojenské odznaky…

Skvělé jsou také trhy s regionální produkcí nejen zeleniny a ovoce, ale narazíte i na stánky s ručně vyrobenými předměty. Na trzích jsou běžně k dostání i čerstvé ryby, sýry, maso a samozřejmě nesmějí chybět suvenýry připomínající Slovinsko, Lublaň nebo symbol města draka.

BTC – tři písmena symbolizují lásku k nakupování

Máte-li nezkrotnou chuť na nákupy ve velkém, nenajdete lepší a větší místo v Lublani než obří nákupní centrum BTC. BTC je chrám nejen slovinských nákupů, ale i sportu a zábavy.

Na oficiální adrese centra – Šmartinska cesta najdete na ploše 250 tisíc metrů čtverečních asi 500 obchodů s oblečením, knihami, kosmetikou, elektronikou… Rozlohou se toto slovinské nákupní centrum zařadilo mezi největší nákupní a zábavní komplexy v Evropě. Mini nevýhodou je, že nákupní centrum leží asi 1,5 km východně od města. Vzhledem k tomu, co na vás čeká, se vynaložené úsilí na dopravu vyplatí. Jen v neděli ne, to má totiž většina obchodů zavřeno.

Komplex BTC je tvořen nákupním centrem, hledejte ho pod názvem Citypark. K němu patří ještě 16 menších nákupních center, přičtěte multikino Kolosej i 3D kino, trh, minigolf, vodní park s lázněmi, zábavní centrum, bowling a dvě výškové kancelářské budovy. Jedna z nich Crystal Palace je nejvyšší budovou ve Slovinsku.

Nákupní obr, kterým bezpochyby BTC je, byl postaven během tří etap od roku 2002 do roku 2010 a neustále se rozrůstá. V roce 2001 bylo otevřeno kino Kolosej s dvanácti sály s kapacitou až 600 diváků.
Ať už jdete nakupovat, nebo se chcete jen na vlastní oči přesvědčit, zda je BTC opravdu tak velké, jak se píše a říká, určitě si na to vyhraďte dostatek času, budete ho potřebovat.

Slovinsko

Za krásami Slovinska

Vyberte si jeden z našich 2 zájezdů do Slovinska

Zobrazit aktuální zájezdy do Slovinska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 20. června


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/nakupovani-v-lublani/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Lublaně na téma: Nové zájezdy

To nejlepší ze Slovinska (autobusem) 20. 6. – 25. 6. 2017 (6 dní)

  • volná místa
  • Ostrava, Olomouc nebo Brno
  • snídaně
  • 7 990 Kč
  • volná místa
  • Ostrava, Olomouc nebo Brno
  • hotel
  • snídaně
  • 8 990 Kč

Přidejte se k nám