+420 608 261 719Napište nám

Náměstí Piazza del Duomo: Jedno z nejnavštěvovanějších míst v Evropě

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 7. 4. 2014 | Aktualizováno: 10. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Na náměstí se nachází čtvrtá největší katedrála světa - Santa Maria del Fiore Na náměstí se nachází čtvrtá největší katedrála světa - Santa Maria del Fiore
0 1 2 3
Itálie (Florencie)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 15 zájezdů do Florencie

Tip pro vás:

Kromě monumentálních budov na náměstí Piazza Duomo naleznete další, méně nápadné, ale přesto velmi cenné stavby. Patří mezi ně i Loggia del Bigallo, nenápadný gotický dům s podloubím (loggia), jenž byl postaven ve 14. století. Dům sloužil jako sirotčinec a útočiště pro poutníky a cestovatele.

Rozhodli jste se navštívit toskánské město umění, Florencii, a nevíte, kam mají vaše kroky směřovat jako první? Začnete třeba na jednom z nejnavštěvovanějších náměstí v Evropě, Piazza del Duomo, které dostalo název podle katedrály (Duomo). Náměstí se nachází v samém srdci města a hlavním turistickým lákadlem je z mnoha důvodů.

Naleznete zde pozoruhodné stavby, které po staletí udivují miliony návštěvníků Florencie. Čtvrtá největší katedrála světa, Santa Maria del Fiore, uchvacuje svou monumentální Brunelleschiho kopulí. Překrásná je i gotická bazilika Santa Maria del Fiore, jejíž dominantou je Giottova zvonice. Ta byla částečně vyzdobena slavným středověkým malířem Giottem Bondonim. Na náměstí najdete i jednu z nejstarších florentských budov, románské Baptisterium Sv. Jana Křtitele, které je zajímavé svým osmiúhelníkovým půdorysem i překrásnými vstupními dveřmi. V areálu všech zmíněných budov můžete také navštívit muzeum Museo dell'Opera dell Duomo, v tom jsou uložená umělecká díla, která byla v průběhu historie odstraněna z katedrály, baptisteria nebo zvonice. Na nádvoří muzea dokonce sochal Michelangelo svého Davida. 

Náměstí Piazza del Duomo je velmi unikátní směsicí různých architektonických stylů, které dokonale mapují vývoj florentského stavitelství.

Itálie (Florencie)

Objevte perlu Toskánska

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Florencie

Zobrazit aktuální zájezdy do Florencie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/namesti-piazza-del-duomo/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Florencie na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Florencie + SIENA (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 13 990 Kč

To nejlepší z Florencie + ŘÍM (autobusem) 29. 3. – 2. 4. 2017 (5 dní)

  • volná místa
  • Ostrava, Olomouc, Brno nebo Praha
  • hotel v Římě
  • snídaně
  • 5 490 Kč

Přidejte se k nám