+420 608 261 719Napište nám

Nápoje v Dubaji: Ovocné šťávy, káva a čínský čaj

Martin Šimek
   

Autor: Martin Šimek, Radynacestu.cz

Vydáno: 19. 8. 2014 | Aktualizováno: 10. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

ayran ayran
0 1 2 3
Spojené arabské emiráty (Dubaj)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 6 zájezdů do Dubaje

Dubajané mají zvláštní chutě. K oblíbeným nápojům mezi místními patří Ayran, který se připravuje z čerstvého bílého jogurtu, vody a ochucuje se solí i drceným pepřem. Pro českého turistu je však jeho chuť atypická, v častých případech nepoživatelná.

Tento nápoj je výborný především v horkých dnech, jelikož dokáže zahnat žízeň. Pije se ke všem pokrmům, neboť dokáže mezi sebou přehlušit jednotlivé ostré nebo pikantní chutě. Dochucení nápoje záleží na chuti každého konzumenta, někdo si ho ochucuje česnekem nebo citrónovou šťávou. 

Tradiční "turecká" káva

Tradičním horkým nápojem je silná, černá káva, která je v emirátech velmi oblíbená. Dle tradičního způsobu se zpravidla připravuje v džezvě, během vaření se přidává cukr. Postup přípravy kávy v džezvě je náročný, jelikož se vše připravuje na plotýnce a káva se musí několikrát přivést k varu.

V Dubaji je několik mezinárodních kavárenských řetězců, ve kterých se připravuje velmi lahodná káva všech druhů. K dostání je zde espresso, latté, cappuccino nebo horká čokoláda.

Místní i turisté rádi zavítají do speciálních kaváren, které jsou označovány názvem Sheesa café. Zde se pokuřuje z vodní dýmky, nabídka příchutí tabáků je velmi pestrá. Vyzkoušet můžete kávu, čokoládu, anýz, jahodu, vanilku nebo broskev.

Čaj na mnoho způsobů

Standardním teplým nápojem je čínský čaj, který se připravuje v kovových konvičkách. Čaj se popíjí ze skleněných, velmi malých šálků, je velmi sladký. Ochucuje se citronem nebo snítky máty.

Populární je Bubble tea, což je široká škála osvěžujících ochucených ovocných a mléčných čajů. Tyto nápoje se podávají chlazené nebo horké a jsou do nich přidávány přírodní tapiokové perly, které vysajete z kelímku pomocí tlustého brčka!

Tip pro horký den

Přes den se hodně pije čistá voda nebo čerstvé ovocné šťávy, které jsou oblíbené mezi turisty. Velmi dobře chutná šťáva z granátových jablek, ananasu, pomerančů nebo grapefruitu.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Dubaje

Zobrazit aktuální zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/napoje-v-dubaji/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Dubaje na téma: Exotické zájezdy

  • volná místa
  • Ostrava
  • 3* hotel v Dubaji
  • snídaně
  • 22 990 Kč
To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • 3* hotel v Dubaji
  • snídaně
  • 23 990 Kč

Přidejte se k nám