+420 608 261 719Napište nám

Národní galerie portrétů: První svého druhu na světě

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 29. 4. 2014 | Aktualizováno: 30. 11. 2016TiskPoslat e-mailem

National Portrait Gallery National Portrait Gallery
0 1 2 3
Anglie / Velká Británie (Londýn)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 127 zájezdů do Londýna

Víte, že...

Jedním z nejslavnějších portrétů, který zde najdete, je podobizna dramatika Williama Shakespeara – tzv. Chandos portrait neboli Portrét z Chandosu?

Chcete zhlédnout podobizny významných postav britské historie? Vydejte se do centra Londýna na Trafalgarské náměstí. V blízkosti známé Národní galerie se totiž nachází místo, které rozhodně stojí za návštěvu.

Národní galerie portrétů (National Portrait Gallery) byla založena už v roce 1856 za účelem uchovávání podob slavných lidí a stala se tak první portrétní galerií na světě. Ve sbírce se nacházejí skutečné skvosty, i když ne vždy se jedná o vrcholné malířské umění, mají význam jiný – některé jsou například samy o sobě historickými dokumenty.

Vzácné obrazy

Za jedny z nejvzácnějších obrazů jsou považovány portréty Williama Shakespeara a Jindřicha VIII. Je velmi zajímavé pozorovat tváře lidí, kteří byli ve své době zahrnováni obdivem. Naleznete zde obličeje aristokratů a umělců, válečných štváčů a imperialistů, spisovatelů, básníků a z dnešní doby se zde setkáte „tváří v tvář“ s fotbalisty nebo filmovými a popovými hvězdami.

Pokud si chcete galerii prohlédnout chronologicky, začněte od sbírek tudorovských, které patří k nejranějším dílům v celé budově. Kdo ale očekává, že se zde setká pouze s obrazy, bude překvapen, neboť sbírky jsou doplněny také fotografiemi, miniaturami, karikaturami, kresbami i sochami.

Vemte si s sebou průvodce

V galerii je dobré využít zvukového průvodce, který vám povypráví nejen o zajímavostech jednotlivých obrazů, ale také vám sdělí užitečné životopisné informace zobrazovaných osob. V nové části budovy, v přístavbě mezi Národní galerií a Národní galerií portrétů, zaměřte se i na obrovské pohyblivé schodiště, které zasahuje do dvou poschodí.

A příjemná zpráva na závěr – i do této galerie se můžete podívat zcela zdarma. Jedinou výjimku tvoří některé z krátkodobých placených expozic.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 127 zájezdů do Londýna

Zobrazit aktuální zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 12. ledna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/national-portrait-gallery/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Londýna na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč
To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Brna)
  • volná místa
  • Brno
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč

Přidejte se k nám