+420 608 261 719Napište nám
Řekněte to tričkem

Nepraktický tlustý slovník? Ne, díky. Raději si oblékněte univerzální triko plné užitečných symbolů

Adéla Vavřačová
   

Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Vydáno: 20. 7. 2016 | Aktualizováno: 11. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Že se bez slovíček nedomluvíte? Pche, stačí ukázat na správný piktogram... Že se bez slovíček nedomluvíte? Pche, stačí ukázat na správný piktogram...
0 1 2 3 4 5 6
Spojené arabské emiráty
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 6 zájezdů do Emirátů

Víte, že...

Nejstarší dosud známý piktogram byl nalezen v lokalitě Göbeklitepe na území dnešního Turecka? Jeho stáří se odhaduje na 12 tisíc let a znázorňuje lidskou hlavu v křídle supa a bezhlavé lidské tělo pod stélou. Okolo těla jsou ptáci a škorpioni.  

Že cestování obohacuje o nové zážitky a zkušenosti, moc dobře ví každý cestovatel. Ale co když se ocitnete v zemi, kde se mluví vám neznámým jazykem? Jasně, můžete sáhnout po slovníku, snažit se domluvit tzv. rukama nohama, nebo být stále nablízku průvodci. Razíte-li originálnější přístup, přibalte si do kufru vskutku vychytané tričko, které se domluví za vás.   

S tímhle geniálním nápadem před časem vyrukovali tři mladí cestovatelé ze Švýcarska. Sami se totiž párkrát ocitli v situaci, kdy jedinou šancí, jak se domluvit s místními, bylo na kus papíru nakreslit potřebný znak, symbol nebo ikonu.

Dodnes dávají k dobru historku, jak se jim na cestě po Vietnamu porouchala motorka a oni se marně pokoušeli sehnat nějakého zručného mechanika. Nakonec je zachránila obyčejná tužka a kus papíru. Stačilo nakreslit obrázkový symbol – piktogram servisu a nechat se správně nasměrovat.   

George, Stevena a Floriana proto po čase napadlo, že by bylo docela fajn mít všechny tyhle užitečné obrázkové symboly hezky pohromadě na jednom místě a nemuset je kreslit stále dokola. A odtud už byl jen krůček k nápadu vytvořit tričko potištěné 39 univerzálními piktogramy. Nechybí mezi nimi piktogram kola, autobusu, vlaku, vodovodního kohoutku, telefonu a mnohé další.   

Na požadovaný piktogram stačí ukázat prstem a pak už jen čekat, co bude následovat. S některými piktogramy ale ve vlastním zájmu zacházejte velmi obezřetně. Takový piktogram srdce vám sice může přihrát lásku na celý život, stejně tak ale i ránu pěstí do obličeje od žárlivého partnera.

Spojené arabské emiráty

Objevte město „superlativ“

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Emirátů

Zobrazit aktuální zájezdy do Emirátů

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/neprakticky-tlusty-slovnik-ne-diky-radeji-si-obleknete-univerzalni-triko-plne-uzitecnych-symbolu/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Drážďan na téma: Adventní zájezdy

Adventní Drážďany (autobusem z Prahy) 17. 12. – 17. 12. 2016 (1 den)

Adventní Drážďany (autobusem z Prahy)
  • volná místa
  • Ústí nad Labem nebo Praha
  • bez ubytování
  • bez stravy
  • 440 Kč
Adventní Drážďany + KÖNIGSTEIN (autobusem z Prahy)
  • volná místa
  • Ústí nad Labem nebo Praha
  • bez ubytování
  • bez stravy
  • 470 Kč

Přidejte se k nám