+420 608 261 719Napište nám

New York–New York: Symboly Velkého jablka v srdci Las Vegas

Barbora Klementová
   

Autor: Barbora Klementová, Radynacestu.cz

Vydáno: 7. 3. 2016 | Aktualizováno: 2. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

New York-New York New York-New York
0 1 2 3
USA
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 11 zájezdů do USA

Lasvegaský Strip je plný tematických hotelů, ve kterých mají návštěvníci možnost poznat na malé ploše města celého světa. Chcete-li na vlastní kůži zažít, co to takový tematický hotel vlastně je, zajděte si do hotelu-kasina New York–New York. Jde o jednu z hlavních dominant města, kterou zahlédnete už z letadla. Jak už název napovídá – vše je tu vyvedeno do nejmenších detailů tak, abyste se cítili jako uprostřed newyorského Manhattanu.

Již zdálky zahlédnete bezmála padesátimetrovou repliku sochy Svobody a do útrob celého resortu se dostanete po Brooklynském mostě, který má asi pětinovou délku oproti originálu. Je tu imigrační stanice Ellis Island nebo nádraží Grand Central Terminal.

Pokud se v komplexu ubytujete v některém z více než dvou tisíc pokojů, budete mít možnost bydlet v jednom z dvanácti mrakodrapů, které jsou oproti newyorským originálům zhruba třetinové výšky. Samozřejmě nechybí Empire State Building (s 47 patry a výškou 161 metrů) nebo lesknoucí se špička mrakodrapu Chrysler Building (s 40 patry a výškou 152 metrů).

Na rohu Stripu a Tropicana Avenue je zkrátka na malé ploše natěsnáno to nejlepší z města, které nikdy nespí. A New York na vás dýchne i z interiéru. Jeho páteř totiž tvoří napodobeniny newyorských ulic vyladěné do těch nejmenších detailů, včetně lamp pouličního osvětlení nebo kanalizace, z níž tu a tam vyfukuje pára, aby vše působilo ještě věrohodněji.

Najdete tu repliky newyorské Park Avenue, finanční čtvrti nebo „křižovatky světa“ Times Square. Celá ta paráda vyšla investory v roce 1997 na 460 milionů amerických dolarů.

Zábava pro mladé: Noční život a erotická show

Místní kasino s plochou 7800 m2 se jmenuje Central Park, část s obchody a butiky zase Greenwich Village. Zde je také shromážděn široký výběr kaváren, restaurací a barů. Nechybí ani známý podnik s názvem Nathan’s, v jehož newyorské verzi se údajně začaly podávat první hot dogy, nebo replika legendárního newyorského baru Coyote Ugly Bar & Dance Saloon, který proslavil stejnojmenný film.

Zde to hlavně o víkendu skutečně žije, barmanky tančí na stage a povzbuzují ženské návštěvnice, aby se k nim přidaly. Muži nicméně musí zůstat dole, a tak u baru často panuje divoká atmosféra. Kluby v New York–New York cílí především na mladé návštěvníky Las Vegas, a tak to tady skutečně žije až do brzkých ranních hodin. Pravidelně tu také vystupují známí DJs nebo go-go tanečnice.

V tom skutečném New Yorku patřili k jedněm z prvních přistěhovalců Irové, kteří tu zakládali své hospůdky a bary. Svoji vyhlášenou irskou restauraci mají i v lasvegaském New York–New York a jmenuje se Nine Fine Irishmen. Zde si můžete dosyta užít vřelé irské atmosféry, připadat si na chvíli jako v centru Dublinu a ochutnat třeba fish and chips obalované v pivním těstíčku nebo pudink s whisky krémem.

V místním divadle probíhá show moderního cirkusu Cirque du Soleil s názvem Zumanity. Jedná se v pořadí o třetí stálou show tohoto ansámblu v Las Vegas a také první, která cílí výhradně na dospělé publikum. Jde totiž o erotické kabaretní představení ověnčované přívlastky jako „provokativní“ nebo „dráždivé“. Vstup na něj mají povolen pouze diváci od 18 let.

Všudypřítomná jablíčka a horská dráha pro odvážné

Pokud si zahrajete v kasinu Central Park jednu z karetních her, určitě vám neujde, že karty tady mají místo srdcí jablíčka. To proto, aby vám bylo jasné, že jste skutečně v Big Apple se vším všudy.

Velkou atrakcí resortu New York–New York je pak vzrušující horská dráha, která se dříve jmenovala Manhattan Express a dnes nese prostý název Roller Coaster. Jedná se o atrakci ve stylu lunaparku na newyorském Coney Islandu, která s vámi ve více než stokilometrové rychlosti profrčí venku kolem sochy Svobody a mrakodrapů a nakonec projede také vnitřními prostory fascinujícího resortu.

Nejvyšší bod rachotící atrakce je umístěn ve výšce 62 metrů, nejdelší sešup pak měří přes 40 metrů. Než tedy z New York–New York půjdete zase o kousek dál, můžete poslední nezapomenutelný dotek Manhattanu zažít právě zde.

USA

Cesta do Ameriky

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do USA

Zobrazit aktuální zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd již 17. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/new-york-new-york/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Vídně na téma: Adventní zájezdy

Adventní Vídeň (autobusem z Brna) 10. 12. – 10. 12. 2016 (1 den)

Adventní Vídeň (autobusem z Brna)
 • volná místa
 • Mikulov nebo Brno
 • bez ubytování
 • bez stravy
 • 450 Kč

Adventní Drážďany (autobusem z Prahy) 17. 12. – 17. 12. 2016 (1 den)

Adventní Drážďany (autobusem z Prahy)
 • volná místa
 • Ústí nad Labem nebo Praha
 • bez ubytování
 • bez stravy
 • 450 Kč

Přidejte se k nám