+420 608 261 719Napište nám

Normandie: Starobylé útočiště Vikingů

Veronika Uhrová
   

Autor: Veronika Uhrová, Radynacestu.cz

Vydáno: 20. 4. 2014 | Aktualizováno: 11. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Katedrála v Rouen Katedrála v Rouen
0 1 2
Normandie
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 2 zájezdů do Normandie

Víte, že...

Právě z této oblasti pochází výtečný sýr Camembert? Poprvé byl vyroben už koncem 18. století.

Normandie je součástí severozápadní Francie. Obdržela jméno podle Normanů (Vikingů), kteří v 9. století ovládli povodí Seiny, Loiry a Rýna. Bohatou historii připomínají zdejší hrady, zámky i malebná městečka. Vstupte spolu s námi.

Významná místa

Toto území se vždy pyšnilo několika přístavy, například Rouen, které bylo hlavním městem, je dnes významným kulturním centrem. Přístavem je i Dieppe, dále Le Havre či Cherbourg, strategická námořní základna. Poslední francouzský císař nechal u pobřeží postavit strojenou výstavbu s promenádami, tzv. Normandskou riviéru, která se nachází v okolí měst Trouville a Deauville. Kouzelná a nevyumělkovaná jsou starobylá přístavní města Honfleur a Barfleur. V Normandii se nachází mnoho románských a gotických architektonických skvostů. Nejslavnější pozoruhodností tohoto regionu je atraktivní Merveille, nejcennější gotická část komplexu na ostrově Mont Saint Michel. Neméně zajímavé jsou kláštery v Jumiéges a Caen a také katedrály v Bayeux a Coutances.

Při návštěvě Normandie neopomeňte hrad Richarda Lví Srdce v Les Andelys. K nejvýznamnějším atrakcím patří i Monetova zahrada v Giverny. Ve vnitrozemí můžete vidět hrázděné venkovské domy, tato lidová architektura ve spojení s přírodou vás okouzlí na první pohled. Převládá zde zemědělství, proto některé turisty lákají prohýbající se stoly plné místních pochoutek. Řada válečných muzeí a památníků připomíná událost z roku 1944, vylodění spojeneckých vojsk a následnou Bitvu o Normandii.

Normandská kuchyně

O Normandii se říká, že je to region camembertu a calvadosu, jablečného vína a pochoutek z darů moře. Normandská kuchyně je založena na másle a smetaně. Zdejší sýry jsou chlouba celé Francie.

Způsob poznávání Normandie

Historické památky a rozmanitou krajinu je nejlepší poznávat na kole nebo autem. Cesty podél pobřeží a nádherných pláží jsou nezapomenutelné. Vydejte se pak podél Seiny, ta vás dovede k historickému městu Rouen i k Monetovým zahradám v Giverny. Přijeďte se podívat do idylického kraje jabloňových sadů a pasoucích se krav, moštu a pronikavě vonících sýrů.

Normandie

Francie, jak ji neznáte

Vyberte si jeden z našich 2 zájezdů do Normandie

Zobrazit aktuální zájezdy do Normandie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 26. července


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/normandie/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Nice na téma: Zájezdy na karnevaly

  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Nice
  • snídaně
  • 14 490 Kč
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 2* nebo 3*
  • snídaně
  • 11 990 Kč

Přidejte se k nám