+420 608 261 719Napište nám

Hřbitovy v Paříži: Tajemno a poetická atmosféra

Veronika Uhrová
   

Autor: Veronika Uhrová, Radynacestu.cz

Vydáno: 20. 4. 2014 | Aktualizováno: 9. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Cimetiére du Montparnasse Cimetiére du Montparnasse
0 1 2 3
Francie (Paříž)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 63 zájezdů do Paříže

Víte, že...

Hrob Oscara Wildea je ozdoben sochou nemravného anděla, který natolik pobuřoval, že mu byly odseknuty genitálie? Říká se, že je pak ředitel hřbitova používal jako těžítko.

Na mnoha pařížských hřbitovech odpočívá spousta významných osobností. Vydat se k jejich hrobům a uctít jejich památku je jeden z krásných zážitků z návštěvy Paříže. Hřbitovy jsou tajemné a oplývají neuvěřitelnou atmosférou.

Potom, co byly na začátku 18. století zlikvidovány všechny menší hřbitovy pro jejich nesnesitelný zápach, kosti byly přemístěny do katakomb na Denfert-Rochereau. Dnes je tu sbírka 6 milionů kostí. Mezi zachovalé největší hřbitovy pak řadíme tři hlavní. 

Cimetière du Père Lachaise

Cimetière du Père Lachaise je největším pařížským hřbitovem a bývá považován za nejobdivuhodnější místo odpočinku slavných lidí. Tento hřbitov založil v roce 1904 Napoleon, rozkládá se na ploše 44 hektarů a nachází se zde 1,5 milonu hrobů. Cimetiére du Pére Lachaise je příjemným místem k návštěvě nejen díky 12 tisícům stromů, které se zde nacházejí, ale zejména díky úžasným náhrobkům, z nichž mnohé jsou zhotoveny s velkou fantazií.

Zajisté vás okouzlí také široké cesty, zdejší funebrální umění a krásný výhled na město. Nejčastěji navštěvovanými místy jsou hroby Jima Morrisona a Édith Piaf. Kromě nich stojí za návštěvu náhrobky Balzaca, Prousta, Oscara Wildea, Chopina či Moliéra. Známým místem je i Mur des Fédérés (Zeď komundardů), u které bylo 27. května 1871 popraveno 147 povstalců.

Cimetière de Montmartre

Tento hřbitov byl zpočátku jeden nejpochmurnějších a jeho vznik se datuje na začátek 18. století. Chudí lidé zde byli pohřbíváni do společných hrobů. V druhé polovině 19. století byl hřbitov přestavěn. Nyní je malebně uspořádaný a je tu pochováno mnoho umělců a dalších významných osobností a celebrit.

Náhrobek tu má například Dalida, StendhalHector Berlioz, Heinrich Heine či Edgar Degas.

Sedmero pařížské romantiky: Tipy, co podniknout ve městě lásky, když ji/jeho miluješ - číst více

Cimetière du Montparnasse

Tento hřbitov je ze všech tří nejmenší, ale to neznamená, že je méně okázalý. Rozděluje se na tzv. Petit Cimetère a Grand Cimetière (Malý a Velký hřbitov). Už na první pohled je zřejmé, že není tak romantický jako Père Lachaise, nicméně i tak jsou zde pochováni mnozí z francouzských velikánů a intelektuálů.

Na co tu můžete narazit je právě úchvatné hřbitovní umění. Například Baudelairův pomník představuje ležící postavu ovinutou stejně jako bývaly mumie s tváří jeho portrétu. Nad básníkovým obrazem je pak zamyšlená hlava démona.

Mezi nejkontroverznější náhrobky však řadíme hrobku rodiny Pigeonů, kde manželský pár leží v obrovské bronzovo-kamenné posteli. Na zdejším hřbitově odpočívají například i existencialista Jeana Paul Satre a jeho drahá polovička (také spisovatelka) Simone de Beauvoir. Cimetière du Montparnasse se stal místem odpočinku i pro světoznámého romanopisce Guy de Maupassanta.

%MCEPASTEBIN%

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 63 zájezdů do Paříže

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/parizske-hrbitovy/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Paříže na téma: Eurovíkendy

  • volná místa
  • Praha
  • hotel 2* nebo 3*
  • snídaně
  • 11 990 Kč
  • volná místa
  • Ostrava
  • hotel 2* nebo 3* v Paříži
  • snídaně
  • 11 490 Kč

Přidejte se k nám