+420 608 261 719Napište nám

Pevnosti v Nafpliu: Majitele střídaly jako ponožky

Michaela Smékalová
   

Autor: Michaela Smékalová, Radynacestu.cz

Vydáno: 21. 5. 2014 | Aktualizováno: 3. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Burtzi Burtzi
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Řecko (Nafplio)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 2 zájezdů do Nafplia

Víte, že…

Při výstupu do pevnosti projdete benátskou bránou se znakem okřídleného lva (erbu Benátské republiky) a poté vás čeká už jen tisícovka schodů? Výhled na město a okolí však rozhodně za tu námahu stojí.

V blízkosti města Nafplio se nachází bájné Mykény, Týrins, Argos, Epidaurus, z čehož můžeme logicky usuzovat, že strategické místo v Argolském zálivu nezůstalo bez povšimnutí a bylo lidmi osídleno již v dávném starověku. Ve městě se po Řecích vystřídali Římané, Byzantinci, Benátčané, Frankové a Turci a každý z nich zde zanechal svou stopu.

Pevnost Palamidi

Jelikož bylo Nafplio významným obchodním městem, muselo být bráněno proti případným nájezdům pirátů či jiných nepřátel. Největší městskou pevností je Palamidi, která je vystavěna na 216 metrů vysokém kopci a její současná podoba pochází z přelomu 17. a 18. století, kdy zde Benátčané vystavěli 3 samostatné pevnosti, z nichž postupem času jedna sloužila také jako vězení.

Rok po dokončení byla pevnost dobyta Osmanskými Turky, kteří ji pak drželi dalších více než 100 let. Palamidi byla jedním z ohnisek bojů o řeckou nezávislost, více jak rok ji obléhal hrdina těchto bojů Theodoros Kolokotronis. Jeho osud byl poté dost ironický – tento oslavovaný muž totiž skončil ve vězení přímo v pevnosti, kterou tak těžce a dlouho dobýval.

Pevnost Akronafplia

Na protějším kopci stojí pevnost Akronafplia, která je o mnoho let starší než známější Palamidi a stojí na místě původní starověké akropole. Až do 13. století to bylo samostatné město na dolním Nafpliu nezávislé a až příchod Benátčanů a Franků začlenil pevnost do jednoho velkého městského celku.

I v této pevnosti stály původně 3 samostatné pevnosti, z nichž jedna je dnes přebudována na hotel. Můžete odtud sejít na placenou městskou pláž Arvanitia, která je pojmenována po albánských kupcích, kteří zde byli na konci 18. století hromadně povražděni.

Pevnost Burtzi

Největší pozornost každého návštěvníka však dozajista upoutá pevnost Burtzi postavená na ostrůvku Agios Theodoros. Jakoby stála v moři a vznášela se na vlnách. Pochází z roku 1473 a opět ji vybudovali Benátčané proto, aby měli kontrolu nad loděmi, které připlouvají do Argolského zálivu.

Ve středověku zde žil městský kat, na začátku 20. století zde byl vybudován luxusní hotel a v současné době je pevnůstka spíš turistickou atrakcí, můžete sem dojet lodičkou z městského přístavu.

Řecko (Nafplio)

Řecký klenot Peloponésu

Vyberte si jeden z našich 2 zájezdů do Nafplia

Zobrazit aktuální zájezdy do Nafplia

Nejbližší volný zájezd odlétá již 3. května


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/pevnosti-v-nafpliu/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Nafplia na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Athén + MYKÉNY + NAFPLIO + EPIDAURUS (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 2* nebo 3* v Athénách
  • snídaně
  • 13 990 Kč
To nejlepší z Athén + MYKÉNY + NAFPLIO + EPIDAURUS (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 2* nebo 3* v Athénách
  • snídaně
  • 13 990 Kč

Přidejte se k nám