+420 608 261 719Napište nám
Plavba lodí v Moskvě

Plavba lodí v Moskvě: Za každého ročního období s výhledem na skvosty Moskvy

Martin Adámek
   

Autor: Martin Adámek, Radynacestu.cz

Vydáno: 7. 7. 2016 | Aktualizováno: 1. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Projížďka s výhledem na Kreml Projížďka s výhledem na Kreml
0 1 2 3
Rusko (Moskva)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 3 zájezdů do Moskvy

V Rusku je vodní doprava oblíbená již dlouhou dobu, neboť se jedná o stát s obrovskou rozlohou, proto se zde využívají všechny formy dopravy. Oblíbené jsou plavby hlavně v evropské části země, např. jednou z nejpopulárnějších akcí v jižní části Ruska jsou projížďky lodí po největší evropské řece Volze či po Donu nebo naopak v Petrohradu po slavné Něvě.

Plavby lodí v Moskvě

Moskvou protéká stejnojmenná řeka, která je využívána mj. jako místo velké koncentrace turistů. Jelikož protéká přímo centrem téměř kolem stěn Kremlu, je oblíbeným místem nejen k procházkám po nábřeží, ale hlavně jako centrum turistických plaveb. Ačkoli v hlavním městě rychle vznikají nové pěší zóny, stále to není město, kde je možné procházet se po nábřeží přímo v centru. Stezky se objevují hlavně v okrajových částech. 

Pokud ale půjdete kolem řeky téměř v kteroukoli denní či noční dobu, uvidíte na ní nějaké plavidlo. Dokonce i v zimě je možné se po řece projet, neboť existuje mnoho uzavřených lodí, které jsou vyhřívány a tudíž v nich není zima ani v případě velkého mrazu. V létě může být naopak vedro, což je ideální doba pro projížďku na lodi.

Jako v každém turisticky důležitém městě je možné vybrat si z mnoha firem zajišťující lodní dopravu, což v praxi znamená různou délku trasy, různé typy plavidel a samozřejmě i odlišný způsob občerstvení.

Bohatí Rusové na plavbách slaví narozeniny nebo svatby, ale vzhledem k momentálně (2016) příznivému kurzu ruského rublu není nijak finančně náročné objednat si projížďku lodí střední kvality s drobnějším občerstvením. Rozhodně ceny nejsou vyšší než v ostatních evropských metropolích.

Mnoho nabídek plaveb, ale jakou si vybrat?

V Moskvě existuje mnoho přístavišť, kde je možné nastoupit a vystoupit. Jednou z možností je např. Kijevské nádraží, od které vyráží každý den několik lodí. Velmi krásné jsou plavby kolem Vrabčích hor, kde se dá pozorovat slavný příklad stalinské architektury – budova Lomonosovovy univerzity.

Trochu dále od centra můžete z řeky obdivovat palác Kolomenskoje. Hezký je i pohled na Park kultury a oddechu Maxima Gorkého. Nejzajímavější jsou ale zřejmě plavby přímo v centru s krásnými výhledy nejen na již zmíněný Kreml, ale i na nádherné mosty, kterých je v historické části město spousta.

Proto doporučujeme využít přístaviště buď u Treťajkovského mostu, přes který vede pěší zóna a nachází se pár metrů od Treťjakovské galerie. Kombinace obojího, tzn. prohlédnout si v první řadě centrum, ale navštívit i některá trochu vzdálenější místa nabízejí plavby od hotelu Ukrajina.

Z řeky Moskvy se vám otevírají pohledy např. chrám Krista Spasitele, na památník Petra Prvního připomínající spíše mořeplavce a je možné doplout až k Novoděvičímu klášteru. Pokud máte dostatek času, můžete z vodní hladiny vidět téměř všechny nejvýznamnější památky Moskvy.

Plavby od hotelu Ukrajina

Hotel Ukrajina je součástí mezinárodního řetězce Redisson Royal, který nabízí svým klientům různé nadstandardní služby a mj. pro ně organizuje říční plavby. Nabízí jich několik druhů, z nichž nejpopulárnější jsou expresní plavby trvající hodinu a půl.

Ty jsou sice nabízeny pouze v sezóně (od května do září), ale jezdí několikrát denně. Za 90 minut uvidíte 30 nejdůležitějších památek Moskvy. Cena za tuto konkrétní plavbu činí cca 650 rublů pro dospělého a cca 450 pro děti od 6 do 12 let. Ti nejmladší mají v doprovodu dospělého vstup zdarma.

Hotel Ukrajina: Jeden z nejhezčích a nejvyšších hotelů v Rusku - číst více

Obdobné podmínky jsou i pro ostatní typy plaveb, samozřejmě kromě těch, na kterých bude hrát živá hudba a stoly se budou prohýbat pod zásobami kaviáru a vodky. Tam je cena jiná, ale i to je možné zařídit.

Rusko (Moskva)

Objevte metropoli Východu

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Moskvy

Zobrazit aktuální zájezdy do Moskvy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. května


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/plavba-lodi-v-moskve/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Moskvy na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Moskvy (letecky z Prahy) 24. 5. – 28. 5. 2017 (5 dní)

To nejlepší z Moskvy (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 19 490 Kč

To nejlepší z Moskvy (letecky z Prahy) 9. 8. – 13. 8. 2017 (5 dní)

To nejlepší z Moskvy (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 19 990 Kč

Přidejte se k nám