+420 608 261 719Napište nám
Vypuštění a vyčištění kanálu Saint-Martin

Nejslavnější pařížský kanál Saint-Martin odhalil svá tajemství ukrytá až na samém dně

Adéla Vavřačová
   

Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Vydáno: 21. 1. 2016 | Aktualizováno: 6. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Pro někoho poklady, pro jiného obyčejné haraburdí. I to je odhalené dno kanálu Saint-Martin Pro někoho poklady, pro jiného obyčejné haraburdí. I to je odhalené dno kanálu Saint-Martin
0 1 2 3 4
Francie (Paříž)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 63 zájezdů do Paříže

Zatímco pařížský kanál Saint-Martin slouží jako trasa vyhlídkových plaveb, do jeho blízkého okolí se Pařížané i turisté vypravují na procházky, na piknik či si třeba zajezdit na kole. Po dlouhých 15 letech nastal nejvyšší čas kanál důkladně vyčistit a zrenovovat. Práce potrvají až do letošního dubna. Zkusíte si tipnout, nebo snad přesně víte, co všechno se našlo na jeho obnaženém říčním dně?

První, co vás napadne, budou pravděpodobně ryby a máte naprostou pravdu. Když se kanál Saint-Martin v severovýchodní části Paříže čistil v roce 2001, úklidoví pracovníci před jeho vypuštěním vylovili okolo 18 tun těchto vodních obratlovců, od candátů přes štiky až po kapry. Letošním unikátním kouskem byl kapr vážící 16 kilogramů. Všechny ryby byly puštěny dále po proudu řeky.

Kromě ryb se na dně kanálu našly také lednice, pneumatiky či nejrůznější části a komponenty osobních automobilů. Před 15 lety pracovníci nashromáždili a roztřídili 40 tun odpadu.

Obnažené dno kanálu už od začátku letošního roku vydalo asi stovku jízdních kol z oblíbené půjčovny městských kol Vélib, dále pár motorek, fotoaparátů, kancelářských židlí, nákupních vozíků, kufrů na kolečkách aj. Nalezena byla dokonce i střelná zbraň, jež obratem skončila v rukách policie.

Vyčištění a renovaci nejprve podstoupí severní strana kanálu na náměstí Place de la Bataille de Stalingrad. Dále budou práce pokračovat až k ulici Rue du Faubourg du Temple, kde se vodní kanál vynořuje z podzemí.   

Okolí kanálu Saint-Martin je považováno za jedno z nejromantičtějších míst v Paříži. Od nepaměti lákalo umělce, designéry i studenty nejrůznějších oborů. Pařížskou bohému toto působivé místo přitahuje koneckonců i dnes.

Zajděte sem příjemně posedět v některé z mnoha kaváren a barů, které připomínají slávu starých časů, a ochutnejte něco z výtečné francouzské kuchyně, nebo jen tak pozorujte dění na kanále z železných lávek pro pěší, které kanál překlenují.    

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 63 zájezdů do Paříže

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/poklady-na-dne-vypusteneho-vodniho-kanalu-aneb-co-ukryva-parizsky-saint-martin/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Paříže na téma: Eurovíkendy

  • volná místa
  • Praha
  • hotel 2* nebo 3*
  • snídaně
  • 11 990 Kč
  • volná místa
  • Ostrava
  • hotel 2* nebo 3* v Paříži
  • snídaně
  • 11 490 Kč

Přidejte se k nám