+420 608 261 719Napište nám

Praha v adventu: Vždy překvapí a naladí

Barbora Šupíková
   

Autor: Barbora Šupíková, Radynacestu.cz

Vydáno: 24. 9. 2014 | Aktualizováno: 3. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Adventní trhy na Staroměstském náměstí Adventní trhy na Staroměstském náměstí
0 1 2 3 4 5 6 7

Každoročně se ocitají na žebříčku nejlepších adventních trhů v Evropě. Jsou oblíbené mezi turisty, stejně tak jako mezi místními obyvateli. Voní po trdelníku, svařeném víně a znějí tu koledy. Vítejte na adventních trzích v Praze!

Trh na pražském Staroměstském náměstí je největším vánočním trhem v celé zemi. Návštěvníky láká nejen na neopakovatelnou atmosféru, dobrůtky a pestrou nabídku zboží v tradičních dřevěných stáncích, ale i na bohatý doprovodný program. Nic vás vánočně nenaladí víc, než zdejší vystoupení dětských pěveckých sborů.

Pódium je umístěno hned vedle obrovského třpytivého vánočního stromu. Ten je každoročně pečlivě vybírán, letos bude slavnostně rozsvícen 29. listopadu.

Nákupte dárky pod stromeček

Trh na Staroměstském náměstí ovšem není jediným, který se v naší „Stověžaté matičce“ koná. Vánoční stánky plné rukodělných výrobků a sladkých i slaných pochoutek najdete také na Náměstí Republiky. Příjemně naladěni tóny vánočních koled a omamnou vůní svařeného vína se odtud můžete vydat vánočně vyzdobenou ulicí Na Příkopě na Václavské náměstí. Jeho dolní část si v prosinci bez vánočních stánků snad už nikdo neumí ani představit.

Zvlášť oblíbené mezi Pražany jsou trhy na Náměstí Míru (a na nedalekém Tylově náměstí). Právě tady totiž nabízejí ten nejlepší svařák ve městě. Zejména ve večerních hodinách se tak Náměstí Míru stává oblíbenou zastávkou lidí vracejících se ze zaměstnání či ze školy, aby se tu zahřáli a popovídali si se svými známými a přáteli.

Kluziště, krmení labutí a osvícené uličky

A že je na vás toho postávání a popíjení trochu moc? V Praze myslí i na sportovně založené návštěvníky. Na Ovocném trhu si v zimě můžete zabruslit na umělém kluzišti. Tóny vánočních písní a osvětlené Stavovské divadlo mu tvoří tu nejhezčí kulisu.

Nejsou to ovšem jen adventní trhy, které v zimě do Prahy lákají tisíce lidí. Zasněžené uličky, vybízející k příjemným procházkám, malebná pražská zákoutí, krmení labutí u Vltavy, vánoční výzdoba i všudypřítomný dotek historie jsou dalším magnetem, zvoucím k návštěvě. Praha vždy dokáže překvapit a navíc – v adventním hávu jí to náramně sluší!


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/praha-v-adventu/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Vídně na téma: Adventní zájezdy

Adventní Vídeň (autobusem z Brna) 10. 12. – 10. 12. 2016 (1 den)

Adventní Vídeň (autobusem z Brna)
 • volná místa
 • Mikulov nebo Brno
 • bez ubytování
 • bez stravy
 • 450 Kč

Adventní Drážďany (autobusem z Prahy) 17. 12. – 17. 12. 2016 (1 den)

Adventní Drážďany (autobusem z Prahy)
 • volná místa
 • Ústí nad Labem nebo Praha
 • bez ubytování
 • bez stravy
 • 450 Kč

Přidejte se k nám