+420 608 261 719Napište nám
Fontány v Římě brzo v novém

Římské fontány prozradily tajemství své proměny: Kartáčový facelift za 50 tisíc eur!

Adéla Vavřačová
   

Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Vydáno: 20. 8. 2015 | Aktualizováno: 1. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Nebyla investice do faceliftu úplně zbytečná? V případě římských fontán a kašen určitě ne! Nebyla investice do faceliftu úplně zbytečná? V případě římských fontán a kašen určitě ne!
0 1 2 3
Itálie (Řím)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 54 zájezdů do Říma

Tip pro vás...

Legenda praví, že vhodíte-li pravou rukou přes levé rameno minci a budete při tom stát zády k fontáně di Trevi, do Říma se určitě znovu vrátíte! Denně tak ve fontáně přistanou mince za cca 3500 eur. Vhodně taky jednu, posbírané peníze jdou na charitu, podpoříte dobrou věc! 

Pět desítek nejznámějších římských fontán teď čeká důkladná hloubková očista. A že nepůjde jen o pár hochů s rýžáky, napovídá částka, kterou město do úklidových prací investuje – celých 50 000 eur! 

Dokážete si představit Řím bez ranního cappuccina a nadýchaného loupáku? Možná!? A co římské fontány a kašny? Ty by vám nechyběly? Bezpochyby ano! Vždyť bez okouzlujících vodních staveb by Řím ani nebyl Římem. A místní zastupitelé to dobře vědí. 

Již od dob Římské říše měla voda v Římě velký význam. Dnes tryská z více než tisícovky uměleckých děl, z nichž každé má svou jedinečnou hodnotu. 

O letošních prázdninách starosta metropole, Ignazio Marino, oznámil, že nechá vyčistit padesát nejznámějších fontán a kašen včetně těch, které zdobí okolí Španělských schodů a kopce Janiculum. 

I nejobdivovanější římská fontána, Fontana di Trevi, dostává pomalu nový kabát, a to díky štědré podpoře slavného italského módního domu Fendi. Jedná se o největší očistnou kúru v její 253leté historii. Přibydou mimo jiné nová čerpadla, umělecké osvětlení i ochrana odrazující posedávající holuby.    

Nezvyklá akce nazvaná „Čisté fontány“ je v plném proudu a probíhat bude až do konce září. Město na ni vyčlenilo 50 000 eur (cca 1 350 000 Kč) a v nejbližších dnech plánuje také zvýšit pokuty pro nezbedné turisty, kteří do historických kašen v centru Říma vhazují odpadky nebo do nich v horkých letních dnech rovnou skáčou.

Když se na začátku letošního roku v Římě porvali nizozemští fanoušci, dokonce poničili nedávno zrestaurovanou barokní fontánu, Fontana della Barcaccia, kterou vybudoval slavný sochař Pietro Bernini. Do fontány pod Španělskými schody pak ještě naházeli láhve od piva a spoustu dalších odpadků. Starosta metropole proto rezolutně řekl: „DOST“!

V nejbližší době tak máte šanci vidět fontány v plné kráse a čistotě. O důvod víc, proč si udělat výlet do Říma právě teď, nemyslíte? 

Která z římských fontán je podle vás nejkrásnější?

Celkem hlasovalo 16 čtenářů.

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 54 zájezdů do Říma

Zobrazit aktuální zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/rimske-fontany-prodelaly-velice-dukladny-facelift/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Říma na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Říma + NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy) 2. 3. – 5. 3. 2017 (4 dny)

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

Přidejte se k nám